Kayıt dondurma bahanesi?(yardım edin)

Kayıt dondurma bahanesi?(yardım edin)

kayıt dondurmak istiyorum nası bi bahane uydurmak lazım sağlık raporu falan diyolar ona da heyet raporumu lazım normal bi hastalıkla oluyomu
yani kolaymı zormu bu işler yardım ederseniz
başka nası bahenler olabilirr
10 Eyl 2007 11:49

31 cevap

0
kayıt dondurmanın iki yolu var.birincisi senin de bildiğin doktor raporu ama heyet raporu yani hastahanedeki tüm doktorların altında imzası olan bi rapor ve hastalığın nedeniyle okula devam edemez olman gerekiyo:(
ikincisi de maddi yetersizlikler dolayısyla okula devam edememek olmak.bunun içinde fakirlik kağıdı ayda buna benzer belgeler olmak zorunda eğer belediyede falan tanıdğın varsa kolay halledersin..kolay gelsin ;)
10 Eyl 2007 22:09
0
illa belge olması gerekiyomu fakirim desek sadece
11 Eyl 2007 11:59
0
ya arkadaslar bnde çk acil yardm istiyrm bnde dondurmak istiyrm güya kolay oluyonus ama bn daha örnek dilekce bıle bilmiyrm eger bu konuda bi bilgisi olan varsa nolur acil yardımm :( :(
11 Eyl 2007 12:31
0
[quote=cudis89]illa belge olması gerekiyomu fakirim desek sadece[/quote]
evet illa belge istiolar :lol:
11 Eyl 2007 23:01
0
ya gidin bi muhtqara anlatın derdiniz halledersiniz ya ben kaç sefer nböyle belgeleri aldım...

iş sadece 2 muhabettte bakıyo...
14 Eyl 2007 17:01
0
arkadaşlar iki dönem için kayıt dondurdum.ilkinde harç yatırdım ikincisinde yatırmam gerekiomu.bi bilen cevaplarsa sevinirim
28 Oca 2008 20:32
0
merhaba arkadaşlar. ben de 2 sene önce kayıt donudurmuştum.baya bi araştırdığım için size bilgi verebilirim. :lol:

yapmanız gereken tek şey mahalle muhtarınızı kafalamak.bir dilekçe yazın şu üniversitede okuyon kişinin maddi durumu öğrenim görmesi için yetersizdir die.bir de muhtar altına kaşe vurup imza atsın.hepsi bu kadar.kayıt dondurduğunuzda eğer krediniz falan yoksa 2 dönem de harçı yatırmak zorundasınız..benm kredi olduğu için yatırmadım..ama en sağlıklı cevap için üniversitrenin öğrenci işleriyle görüşün derim :lol:
04 Şub 2008 22:09
0
cenk sen ne zaman evraklarını teslim etmiştin?bide hemen dondumu yoksa birkaç gün sonra mı belli oldu?
22 Ağu 2009 09:43
0
:)
04 Eyl 2009 13:17
0
bende okul dondurmak icin muhtardan fakirlik il muhaberi aldim verdim okula ama suanda onun gecersiz oldugunu kabul edilmedigini ancak kaymakamlik ya da valilikten alinabilecek bir belgeyle olabilecegini solediler caresiz kaldim valla:(
07 Eyl 2009 19:47
0
senin hangi uni mahmut?
08 Eyl 2009 01:36
0
mehmet senin hangi uni?
08 Eyl 2009 23:03
0
gaziantap universitesi
08 Eyl 2009 23:24
0
MSN VARSA ORDAN KONUŞABİLİR MİYİZ BENDE DONDURMAK İSTYORUM?
08 Eyl 2009 23:30
08 Eyl 2009 23:51
0
fakirlik ilmuhaberi kullanmıştım bende ozamanlar muhtarlıktandı. kaymakamlık geçerliyse bi rica et böyle böyle okula veicem diye hatta söle sadece okuduğun okul için verilebiliyosa versin ozaman kolay olur mesela sadece ist. üniv için.

raporda bulunabilir oda şöyle tanıdık doktor varsa ona yoksa yallah ufak bi özel hastaneye. kesin verirler. en kötü psikologtan alırsın.
12 Eyl 2009 21:20
0
:!: kayıt dondurmak için genelde iki mazeret kabul edilir birincisi sağlık sorunu ikincisi maddi yetersizlik. mazeret gerekçenizi belgelemeniz gerekir.birincizi heyet raporu ikincisi en kolay olanı yani ikametgahınızın baglı oldugu muhtarlıktan 5 dakikada alabileceğiniz fakirlik belgesidir. gelelim dilekçeye; (dilekçe formatına göre uyarlayınız)
:arrow: örnek:
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ DEKANLIGINA
.../../200
Kayseri Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümü, 123456789 numaralı öğrencisiyim. Aşağıda belirtilen mazeretim nedeniyle 200../200... eğitim-öğretim yılı güz/bahar (yarım dönem donduracaksanız sadece güz veya bahar diye belirtiniz) yarıyılında kaydımın dondurularak izinli sayılmak istiyorum.

Bilgilerinize arz ederim.

bundan sonra 2 sütunlu 3 satırlı bir tablo çiziniz alttaki gibi doldurunuz.

* MAZERETLER

sağlık sorunu

maddi yetersizlik
:!: tablonun altına bu notu yazınız
* sizin için uygun olan mazeretinizi işaretleyiniz.Ayrıca mazeret gerekçenizi belgeleyiniz.


Adres: Uphill Courttower residence
no:... ATAŞEHİR/İSTANBUL

Tel : 06566560656 öğrencinin adı soyadı imza

Ek :
1.Fakirlik Belgesi

:arrow: Not Tel numaranızı muhakkak yazınız dilekçeyi verdiğiniz andan itibaren en geç bir hafta içerisinde takip ediniz.kayıt dondurma dilekçeniz kurulda görüşülüp size haber verilir fakat kayıt dondurma işleminiz reddedilirse mazeret olarak sunarak mazeretli kayıt yaptırısınız dilekçe fotokopisini belge olarak kullanabilirsinizx.ikinci öğretimler maddi yetersizlik ile kaydını dondurusa harç ödemezler.aşağıda yazılı olan (resmi gaete)bilgilerde okuyup donanımlı olarak sorularınızı öğrenci işlerinizden öğrenmeniz en mantıklısı çünkü üniversitelerde farklı uygulamalar olabiliyor.

:arrow: Mazeretlerde Haklı ve Geçerli Nedenler
Madde 26- Mazeretlerde haklı ve geçerli nedenler aşağıda belirtilmiştir.
a) Öğrencilerin usulüne uygun olarak resmi sağlık kurum ve kuruluşlarından aldığı rapor (hastaneler, sağlık ocakları dispanserler, kurumlara ait sağlık merkezleri ve bunun gibi) ilgili yönetim kurullarınca değerlendirmeye tabi tutulur.
b) 2547 sayılı Kanunun 7. Maddesin d/2 alt bendi uyarınca öğretimin aksaması sonucunu doğuracak olaylar dolayısıyla öğrenime Yükseköğretim Kurulu Kararı ile ara verilmesi.
c) Mahallin en büyük mülki amirince verilecek bir belge ile belgelenmiş olması koşuluyla tabii afetlerden dolayı öğrencinin öğrenimine ara vermiş olması.
d) Birinci derecede kan bağı olan ve sıhri hısımlarının (dünürlük ve evlenmelerden gelen akrabalık) ağır hastalığı ölümü halinde bakacak başka kimsenin bulunmaması nedeniyle öğrencinin öğrenimine ara vermek zorunda olduğunun belgelenmesi ve ilgili yönetim kurulunca kabul edilmesi.
:evil: e) Ekonomik nedenlerden dolayı,öğrencinin eğitim öğretime ara verme talebinin ilgili yönetim kurulu tarafından kabul edilmesi.
f) Öğrencinin tutukluluk hali
g) Hüküm muhtevası ve sonuçları bakımından öğrencinin tabi olduğu disiplin yönetmenliği maddeleri itibariyle öğrencilik sıfatını kaldırmayan ve ihracını gerektirmeyen mahkumiyet hali.
h) Tecil hakkını kayıp etmesi veya tecilin kaldırılması suretiyle askere alınması.
İ) Fakülte yönetim kurulunun mazeret olarak kabul edeceği ve Üniversite Yönetim Kurulunca onaylanacak diğer haller.
Yukarıdaki mazeretlere belgelendiği takdirde arasınavına girmemiş öğrencilere, mazeretin yönetim kurulunca kabulü halinde “Mazeret Sınavı” açılır. Mazeretlerle ilgili belgeler mazeretin bitim tarihinden itibaren en geç bir hafta içinde dekanlığa verilir. Bütünleme sınavına girmeyen ve mazereti yönetim kurulunca kabul edilen öğrenciler, yarıyılların ilk iki haftası içinde mazeret sınavına alınırlar.
Bütünleme sınavına mazeretsiz girmeyen veya mazereti yönetim kurulunca kabul edilmeyen öğrenciler,”Mazeret Sınavı” hakkından yararlanamazlar. Yarıyıl/yıl sonu sınavının mazereti yoktur.
Madde 27- Mazeretlerle ilgili başvurular, mazeretin bitiminden itibaren en geç bir hafta içinde yapılır. Daha sonraki başvurular işleme konmaz. Mazeretin öğrencinin eğitim öğretim süresine etkisi, bu süreye ihtiyaç duyduğu zaman Yönetim Kurulunca değerlendirilir.
:arrow: Kayıt Dondurma
Madde 28- Kayıt dondurmak için yapılacak başvurular öğrencilerin mazeretlerini belgelemeleri halinde yarıyılın/yılın ilk on beş günü içerisinde yapılır. Askerlik tutukluluk hali, tabii afetler ve sağlık nedenleri ile yapılacak kayıt dondurma istekleri bu sürenin dışındadır. Bu tür mazereti olan öğrencilerden ders kaydı yaptırmaları şartı aranmaz. Haklı ve geçerli nedenler çerçevesinde, eğitim -öğretim süresince en çok iki yarı yıl süre ile kayıt dondurulabilir ve bu haklardan ders kaydı yaptıranlar yararlanabilirler. Yönetim kurulunca raporu geçerli sayılan öğrencilerin kayıt ve eğitimlerini dondurma istekleri rapor süresince uygulanır .
Bir öğrencinin kayıt dondurma isteği, bir yarı yıldan az olmaz.
01 Eki 2009 19:40
0
ben trakya üni mimarlık okuyorum ilk senem yalnız bu bölümü istemiyorum hiç yoktan 2 yıl dondurmak istiyorum bu mümkünmü öğrenci işlerinin bişeyden haberi yok cevap yazarsanız çok sevinirim:(
09 Ara 2009 21:52
0
biri takarsa çok ii olur :( ya
09 Ara 2009 21:24
0
buraya kimse uğramıo galiba :((
10 Ara 2009 16:08
0
slm en basit yol muhtarliktan alacagin bir fakirlik belgesi yani maddi imkansizligini gosteren onu kaymakamliga onaylatiyosun en azindna dogrulugunu kanitlarim diyerekden ya kaymakamin kendisi ya da vekili ya da yazicisi daha sonra okula bir dilekce yaziosun iste okulunuzun su nolu su isimli ogrencisiyim maddi durum yetersizliginden dolayi egitimime iki donem boyunca ara vermek istiyorum geregini arz ederim die tabi bu dilekceyi bolumun adina yazacaksin sonra bir nufus cuzdani fotokopisiyle birlikte bolume vereceksin sonra bolumdeki hocalarin toplanip^bir karar verecek sonra kabul edilince dekanliga gidiyor onlalrda kabul ediyolar genelde en son asamada ogrenci islerine gidiyor orasi biraz problem olabiliyor sonra onayladiklarinda sana mektupla bildiriyolar ama kesin suretle dondurdugun donemlerin harclarini sanki okula devam ediyormuscasina her donem okuyan herkezle ayni tarihte yatirmak zorundasin aslinda cok zaman olmaz kabul etmedik felan deselerde bi sekilde eninde sonunda ediyolar umarim azda olsa yardimci olmusumdur
12 Ara 2009 15:14
0
tabi ki oldunuz çok teşekkür ederim
14 Ara 2009 20:56
0
slm ya muhtarlıktan fakırlık belgesı alıp kaymakamlıga onaylatacan ya da saglık raporu ama heyet tarafından alınacak bıde yurtdısında dıl egıtımı alma bahanesı bunun dısında baska bır yol yok
29 Oca 2010 22:02
0
Arkadaslar üc yil önce bende kaydimi iki dönem dondurmustum... benim gerekcem yurt disindaki egitimim ile cakisiyor olmasiydi... bildigim kadariyla tek kendi saglik sorunlarin degil aile icerisindeki sorunlarda sebep olarak gösterilebiliyor...

Genelde kayit dondurmada herhangi bir sorun cikmiyor...
31 Oca 2010 14:35
0
merhaba arkadaşlar.bende bu sene alanya myo bankacılık ve sigortacılık bölümünü kazandım fakat dondurmak istiorum.okula gittim kaydımı yaptırdım dondurmak istediğimi söyledim sizinde bildiğiniz gibi geçerli kanıtlanmış bir belge istiyorlar ya fakirlik belgesi yada sağlık raporu.fakirlik belgesi için muhtarla görüştüm ama hiç bir şekilde veremeyeceğini söylüyor.sağlık raporunu belki ayarlıyabilirim ama bunun içinde geçerli bir hastalık olması gerekiyor..yani hem ilerde sorun yaşamayacağım hemde şuanda okulu dondurabilmem için geçerli bir hastalık..bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz? aynı zamanda eğer sadece harçlarımı ödersem ve okula gitmezsem seneye gittiğimde ne gibi problem yaşarım bu konuda da bilgisi olan bana yazarsa sevinirim..şimdiden teşekkürler..
07 Eyl 2010 02:35
0
merhaba arkadaşlar ben açık lisede okuyorum bitmek üzere bu arada üni sınavına hazırlanyorum fakat şöyle bişey var açık lisede tecil edilmiyor bu yüzden yaşım 19 20. yaşıma gelip 6ay geçtiğinde askere zorunlu gidicem bu yüzdende bu sene sınavı kazanıp üniyi dondurup askere gitmek istiyorum ünide hiç okumadığım halde kazanıp kayıt yaptırıp dondurup askere gidebilirmiyim bilgisi olan varsa beni bilgilendirebilirmi hayatım için çok önemli lütfen yardımcı olun
08 Eyl 2010 15:53
0
[b]arkadaslar ben selcuk universtesinde ing hazirlik okuyorum. Buyil kayit dondurup gelecek yil hazirlik atlama sinavina girebilir miyim. Bu konuda bilginiz var mi ?_?_?_? [/b]
23 Eki 2010 12:46
0
arkadaşlar bn lise1 öğrencisiyimm ve kaydımı dondurmak istiyorumm bna bu konuda biraz yardımcı olurmusunzzz lütfenn :| :| :?
18 Ara 2011 19:56
0

iyi günler bende bu sene kaydımı dondurmak istiyorum ama özel üniversitede okuduğum için fakirlik belgesi almam saçma olur bana yardımcı olabilcek var mı?

13 Ağu 2013 14:51
0


acil kaydımı dondurmak istiyorum ama özel üniversitede okuyorum yoksulluk belgesi geçerli olur mu ?

24 Eyl 2013 07:15
0

ben medenı durumumdan dolayı dondurmak ıstıyorum 

19 Mar 2015 12:38
Giriş yapmamışsınız, lütfen giriş yapınız.