Kıbrıstaki hangi üniversite daha iyi?

Kıbrıstaki hangi üniversite daha iyi?

EVET BEYLER KIBRISTA HANGİ ÜNİ. DAHA İYİ DOĞU AKDENİZMİ, GİRNE AMERİKANMI, ULUSLARARASI KIBRIS M, LEFKE AVRUPAMI, YOKSA YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİMİ? HADİ OKUYAN OKUMAYAN ÜNİVERSİTELER HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLANLAR İÇİNİZİ DÖKÜN RAHATLAYINNN!

240 cevap

1
Tamam diploman amerika ve avrupada geçerli.Diğer kıbrıs unilerde de bu öyle.Önemli olan nerden mezun olduğun deil.Kendini ne kadar gelistirdiğindir.Hem yanlış anlama ama Avrupa ve Amerikanın umrunda bile deilsin.Çok iyi olmadığın zaman deil sana amerikada işvermek vize bile vermiyolar kardeş bunu sakın unutma.O yüzden sen kendi memleketinde ki geçerliliğine bakıcaksın.Çünkü
"Tilkinin dönüp dolaşıp döneceği yer,Kürkcü dükkanıdır."
Hangi uni den mezun oldugun artık eskisi gibi önemli deil.Piyasa artık işi bilen adam arıyo.O yüzden uniye guvenme , Kendine güven.....
Sevgileimle
31 Ağu 2004 15:27
0
tabii kii yakın doğu üniversitesi tartışılmaz bir üniversite
25 Ağu 2004 11:12
0
yaa yakın doğu süper abi bakın size özetliim "NErde çokluk orada BOKLUK!!!" ben u k ü nün en iyi olduğunu fln söylemiyorum ama u k ü deyim biz servislere biniyoken onları görüyoruz 10 otobüs kaldırıyolar arka arkaya tıklım tıklım kalanlar bile oluyo ve koca okulda geçen yıl 2 tanemi ne güvenlik vardı, çok güvenli!! hemen altında mezarlık var..bide anfileri çok rahat çok ferah bi tanesine girdim 250 kişiden fazla insan vardı...görüntü var ama ses ok hoca sadece gözükebiliyo yani :twisted: ...eğitim kalitesini siz düşünün....ben enn iyi olarak doğu akdenizi görüyorum...ondan sonrada ukü gerçekten çok iyi gelişiyoo.

backs biraz o gözlükleri çıkarda podyuma at...temsilcimisin nesin!
30 Ağu 2004 10:52
0
ASLINDA ANKETİ BEN AÇTIM AMA BENCE (YANİİ ARAŞTIRMAMA GÖRE ) EN İYİ ÜNİVERSİTE GİRNE AMERİKANMIŞ.ÇÜNKÜ ORADAN MEZUN OLUNCA ÇOK RAHAT İŞ BULABİLİYORMUŞUZ. AMERİKADA BİLE İŞ SAHİBİ OLABİLİYOMUŞUZ. EEEE ARKADAŞLAR ZATEN GÜZEL Bİ İŞ BULMAK İÇİN ÇALIŞMIYORMUYUZ. BU ARADA HEY LAST DEVİL SEN HANGİ BOYUTTAN GELDİN OOLUM?
30 Ağu 2004 11:42
0
nerden geldiğimi boşverde ben şu an dünyadayım sen ankete nerden katılıyosun ondan haber ver...duymuşmuş zaten american üniversitesi tabi kolaylık sağliicaklar....hem herkes senin gibi iyi bi iş bulmak için okumuyo tamam mı? iyi bi eğitim almak,4-5 yılını güzel bi yerde geçirmek ve kendi patronu olabileceği işler yapacak olanlarda var...sen eğitimine bak yeteri kadar iyiysen başarı zaten gelir!..
30 Ağu 2004 13:31
0
HADİ BEA İYİ BİR YERDE OKUMAK İÇİNMİŞ. İYİ BİR OKUL NE DEMEK? EĞİTİMİ İYİ BİR OKUL DEMEKTİR, EĞİTİMİ İYİ OLAN OKULLARDAN MEZUN OLANLAR ÇOK İYİ YERLERE GELİR. ŞİMDİ DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ OLDUKÇA BÜYÜK. RAHAT DOPDOLU BİR YER. OK ANLADIK AMA ORADAN MEZUN OLMAKLA GİRNE AMERİKANDA İYİ BİR DERECEYLE MEZUN OLMAK ARASINDA DAĞLAR KADAR FARK VAR BENCE. AYNEN AMERİKADA İŞ BULABİLİRSİN. HADİ İŞİ GEÇTİM EĞİTİM KÖTÜ FALAN DİYORSAN ŞÖÖLE BİR OLAY VAR İSTERSEN AMERİKADA BİR ÜNİVERSİTEDE KOLAYLIKLA MASTER VEYA YATAY GEÇİŞ YOLOYLA EĞİTİM ALABİLİYOSUN. BENİM DUYDUKLARIM BUNLAR. OK? AYRICA BEN HİÇBİR ÜNİVERSİTEYİ KARALAMIYORUM. SADECE GİRNE AMERİKANDAN MEZUN OLMAK. DAHA ÇOK SEY GETİRİR DİYORUM ANLIYORMUSUN. LAST DEVİL! :evil:
30 Ağu 2004 13:47
0
anlamak istemiyorsan söyle adamlar reklam yapıyo görmüyomusun!...ona bakarsan gaü den aldığın eğitimle git master ın m sini bile alamazsın normalde aam reklam amaçlı alıyo işte...
avrupaya mimar sinandan master a başvuranları kabul etmiyolar ama Laü başvuranları ediyolar! reklam bu reklam yani biz iliyiz şuralar öğrenci gönderdik mastera deyip reklam yapıyolar şimdi gitsen 5 yıl sonra babayı alırsın!!...zaten üniversite ye iyi hocaa kıbrısı çok sevdiği için deil özel okulun parası iyi olduğu için gelio adam kıbrısa hayran deil yani okul eğitim kalitesi de bu hocaların gidişinden düşüyo ve öğrenci sayısının aşırılığından...bütün kıbrıs okulları iyi hocaları çoktaan kabetmeye başladı..sen anlamazsın belki ama diğer faydalanacaklar için yaziim yine :evil:
30 Ağu 2004 15:57
0
Ne yurt var ne yemek.Gidiyosun acenteya yok işte yemek problem deil.Yaparlar falan diye yuvarlak cevaplar veriyo.Yok ya !! Ben bi dünya para vercem ondan sonra da Kıbrısta Sefilleri oynuycam!! Hem işi gücü dersi bırakacam yemek yapacam.Sonra yurtlar 5 km uzakta.Yürü babam yürü.Eğitimide idare eder.Ama kimse kıbrıstaki unilere idare edecek bi eğitim için milyarlar vermez.Dau ve Ydu unileri Gau ya oranla daha iyi.Ama çok kalabalık benim arkadaşım Dau da diyoki ortam süper ama Derste Hocayı görebilene aşk olsun.Hocayı görsen ses gelmiyo o kadar uzaga.O yuzden kendi sahsi görüsüm UKU en ideali.Bende orayı yazdım bilg muh. geldi.Ama sakın ben oraya gidiyorum diye böyle yazıyorum sanmayın.Bazı özel sebeplerden dolayı kıbrısa gidiyorum.Yoksa burda kalıp bende bilkente giderim.Paraysa Para yani.Ama insan ayakları üzerine basmalı.Hem uni nin burs olanagıda iyi.Calısırsan ne ana karısır sana ne baba.Baba parası artık koyuyo.O yüzden UKU deyim artık.........
30 Ağu 2004 17:12
0
ben de araştırdım üniverstelerin akademik kadrosunu falan doğu akdenizle yakındoğu başta gözüküyo imkanlar da fazla gibi ama dediğiniz gibi kalabalık okullar, ama gelecek yıl butlaka odtü nün okulu kıbrısın yükselen değeri olucak, ukü için tam oturmuş bi sistemi yok gibi eleştriler yaptı bikaç arkdaş diğer okullardan da biraz (bayaa :) ) küçük olduğunu falan soylediler ama öğrenci sayısının daha az olması iyi bence de... kampüs hayatı açısından da binalar nekadar az ve küçük olursa birbirimize okadar yakın oluruz ne güsel işte, aile gibi :D ben 26 eylül de ordayım yuppiii
30 Ağu 2004 18:59
0
manic ben jackall kardeş tabi ya.Birlikten kuvvet dogar.ben msn massenger kullanıyorum sürekli.mail adresimle aynı jackall46@hotmail.com . Hangi bölümü kazandın bu arada???
30 Ağu 2004 18:01
0
EN AZINDAN GAÜ KIBRISIN DEĞİL AMERİKANIN KURMUŞ OLDUĞU BİR ÜNİ. VE AYRICA DİPLOMANIZ AMERİKA İNGİLTERE GİBİ BİRÇOK BÜYÜK ÜLKELERDE GEÇERLİ. ÖÖLE YAANİ.
31 Ağu 2004 14:32
0
ohh beee jackall sonmunda anladı biri beni MAD kardeş sende git GAÜ ye oku bakiim sonra amerika sana bırak işi bursu vizeyi bile vermesin!!!
JACKALL +1

:twisted:
31 Ağu 2004 16:32
0
last gau ye kackere gittin;?yada kac sefer mezun oldun?ala alaa.
neye dayanarak gau ye kotu diosun bana bi aciklarmısın!gusel biseler solede kanayım bari!he oburlerininde iyi tarafları varsa sole,...
bence kıbrıstaki butun universiteler yaramazaksini idda eden varsa buyursun solesin iyi yonlerini!
31 Ağu 2004 18:54
0
karedeşim yaramasada biz topicin konusundan da anlaşıldığı gibi.aralarında enn iyi olanı bulmaya çalışıyoruz...çok kez gittim gaü ye hem ben kötülemiyorum MAD ın bahsettiği şeyin yanlış olduğunu buna bakarak iyi denilemeyeceğini söylemeye çalıştım neyse anlayan anladı...sen bilmeden etmeden atladın o kadar.. :evil:
31 Ağu 2004 18:47
0
ABİCİM KABUL EDİN ARTIK YAA. AMERİKANIN KURDUĞU ÜNİ. İŞTE. TABİİ Kİ HER ÜNİDE KENDİNİ GELİŞTİRİRSEN ÇOK İYİ İŞLER BULURSUN AMA BEN GAÜDEKİ AVANTAJI SÖLÜYORUM. BİR AMERİKAN ÜNİ. Sİ OLDUĞU İÇİN BU ÜNİDE KENDİNİ İYİ GELİŞTİRDİĞİN ZAMAN AMERİKADA İŞ BULABİLİRSİN. AYRICA BEN TÜRKİYELİYİM VE BİLİRSİNİZ Kİ TÜRKİYEDE AMERİKAN YAĞCISI FİRMALAR VE İNSANLAR EN ÜST TABAKALARDA. YAANİ BURADAN MEZUN OLDĞUM ZAMAN. BU TÜR BÜYÜK ŞİRKETLERE DAHA KOLAY GİRERİM. TAMAM DİĞER ÜNİLERDE İYİ. ÖZELLİKLE DOĞU AKDENİZİ BAYA ÖVDÜLER AMA BEN SİZE GAÜ. NÜN DİĞERLERİNE ORANLA İŞ BULMA AÇISINDAN DAHA AVANTAJLI OLDUĞUNU SÖÖLÜYORUM. OK? HEY LAST DEVİL DAHA ÖNCEKİ MESAJLARINIDA GÖRDÜM. ABİCİM SIRF HAREKET YAPMAK TARTIŞMA ÇIKARMAK İÇİN BOZMA MİLLETİN MORALİNİ.
01 Eyl 2004 12:30
0
olayı öylesaçma sapan bi boyuta getirdin ki! ne yani ben gelecekte gitmek istediğim ülkenin yaptırdığı üni ye gidicem ve onlara yalakalık yapıcam para yedircem aldığım eğitim ne olursa olsun onlarda bana iş vericek öylemi? bence se hayaller aleminde yüzüyosun
1-american şirketleri kimin nesi olursan ol adı üstünde kapitalist o alacağı verimliliğe bakar...yani hiç bi işe yaramaz
2-bahsettiğin ülkenini america olduğunun farkında değilsin!!!!
3-SANANE benim yazılarımdan bu beni alakadar eder....
01 Eyl 2004 13:55
0
YETER BE ABİ SEN ADAM GİBİ KONUŞMAK İSTEMİYORSUN RESMEN TARTIŞMAK İSTİYORSUN YOU KNOW DEVİL DONT SHOW HİS FACE OR NAME! REAL DEVİL MAKE HİS JOBS İN HİDDEN WAYS! GOT İT?
01 Eyl 2004 13:31
0
ben ydu hukuktayım.abartılacak bır durum yok.yok hoca gorunmuyomus yok ses gelmıyomus palavraaa bunlar.ydu mükemmele yakın bıyer yani
01 Eyl 2004 13:16
0
ABİCİM BAKMA SEN ŞU DEVİL' E YAA ADAM SIRF TARTIŞMA OLSUN DİYE TERS TERS ŞEYLER SÖÖLEYİP DURUYO
01 Eyl 2004 13:54
0
onu bunu bırakın gerçek bilgi bende gerisi hikaye.
kıbrıs üniv. hakkında sorun söyleyim
01 Eyl 2004 14:36
0
[quote="LAU"]onu bunu bırakın gerçek bilgi bende gerisi hikaye.
kıbrıs üniv. hakkında sorun söyleyim[/quote] :twisted:
01 Eyl 2004 14:50
0
İYİ SORUYORUM SÖÖLE KIBRIS TA HHANGİ ÜNİ DAHA İYİ (MEZUN OLUNCA İŞ BULMA AÇISINDAN) AYRICA KIBRISTA EV KİRALARI NEKADAR ÖZELLİKLE GİRNEDE AYRICA GİRNE DE EV ARKADAŞI ARAYAN TANIDIĞIN VARMI?
01 Eyl 2004 16:13
0
abi sana ben daha ne diim anlamıyosun ki beni...adamların yaptığı reklama cuk diye düşüyosun...git kardeşim madem bu kadar istiyosun git gaü ye ohh ne güzel deniz manzaralı bazı sabahlar tr yi görüyosun ohh memleket kokusu gelio fln git walla ama benim sana sözüm mezun olunca o kapitalistler ne adam kayırır ne bişey sömürürler adamı...the and
I am GOİNG TO HELL.I'm busy deviL :twisted: :twisted: :twisted:
01 Eyl 2004 18:38
0
DONT GO TO THE HELL BROTHER! I KNOW A DARKEST PLACE FROM HELL. DARKLAMAHR! OR I COME TO HELL WITH YOU TO BEAT YOUR WEAK BOSS! THERE İS NO EVİL CAN BEAT ME İN THİS WORLD! HAH HAAAA :twisted:
NOT:ayrıca amerikanlardan deli gibi nefret ettiğimi bil. bu benim 10. ve son tercihim di ama arastırdıkça çok iyi bir yer olduğunu öğrendim. ööle yani.senin le ayrı bir sayfada şu evil :twisted: meselesini konuşmak isterim çok acayip bigilerim ve fikirlerim var.haberin ola.
01 Eyl 2004 18:47
0
GIRNE AMRICANMI AMERICA KURULUSUSU HAHAAHAHAH BIDAHA GULEYIM HAHAAHAH BBEN GECEN YIL KIBRISA GITMEDEN HEPSINI ARASTIRDIM EN KOTU ORASI VE KURUCUSU TURK ZATEN AYRIYETTEN BATAN BI UNV. AYRICA GECEN YIL DERSLERINEDE GIRDIM SINIFLARI DEVLET LISELERINDEN BETER HERYER YIKILIYO HOCA ZATEN KITAPTAN YAZDIRIYO DARAL GELDİ DERSTE
01 Eyl 2004 20:41
0
sen nerde okiyon?
01 Eyl 2004 20:01
0
UKÜ SEN?
01 Eyl 2004 20:11
0
yakın dğu ve doğu akdeniz. öbür üniversiteler hikaye roman hatta deneme
02 Eyl 2004 10:06
0
senin okuluna yakın deniz bile yok senemay!!
02 Eyl 2004 13:11
0
U.K.Ü İİ ÜNİYMİŞ ÖÖLEMİ? HAAHAA HA HA HAAAA :lol: VE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİNİN SINIFLARI LİSE GİBİ. ÇOK KOMİKSİN BEA. SEN İNTERNETTEN BİR ÜNİMİZE BAKIVER GÜZELİM GÖZÜN ÜNİ GÖRSÜN! :wink:
BU ARADA UNFORGETTABLE KARDEŞ SANA DA ÇOK SAOL. GİRNE YE GİDECEĞİN ZAMAN HABER VER BENDE GELİİM BERABER BAKARIZ OK? ZATEN TELEFONUM VAR SENDE.
02 Eyl 2004 18:56
0
netten bakmama gerek yok kendım bızzat gıdıp derslerıne gırdım temsılcımısın nesın
03 Eyl 2004 00:27
0
18 YAŞINDAYIM DAHA YENİ ÜNİ. Yİ KAZANDIM GİRNEDE OKUYAN TANIDIKLARIM VAR BİR DE ARAŞTIRDIM. TÖÖBE YAA ASIL SEN TEMSİLCİYE BENZİYORSUN. BEN DAHA YENİ GİDİCEM AAABİCİM.
03 Eyl 2004 14:22
0
YENI GIDECEKSEN OKULU NERDEN BILIYOSUN BU KADAR IDDIALI KONUSMA BUDA BENDEN SANA DERS OLSUN ABİCİMMMM
03 Eyl 2004 22:08
0
senemay ı tanıyorum temsilci faln değil daha gitmemişsin tartıştığın kişi kıbrısta okuyor benim arkadaş gidip gördü üniversteleri ukü ye karar verdi orada okuyan insanlarda girne amerikana yaklaşma diye tavsiyede bulundular tabi senin için iş işten geçmiş artık mad :twisted:


-------------------
Dont drink and drive you might spill some.
Especially if its my drink.
04 Eyl 2004 01:50
0
ya sız hala tartısıyomusunuz.bırakın herkes ıstedıgı yere gıtsın.nedır yanı o ıyı bu kotu.her unı nın kendıne gore + ve - sı vardır.o yuzden bu polemıge bı son verın.cunku sunun surasında okulların acılmasına 25 gun kalmıs.herkes gerceği görecek.o yuzden sıkmayın be canınızı.Her kes en iyiyi ve en buyugu soruyo.Durun sölimmm :
En Büyük Fenerbahce.
en iyi universitede kurulacak olan :
Fenerbahçe universitesidir.
Çünkü Fenerbahçe bir Cumhuriyettir.
14 unde Ş.Saraçoğlunda Migros tribunde görüşmek dileğiyle byeeeeeeee
04 Eyl 2004 11:17
0
KOÇUM BENİM BEEEE!!!!
HELAL SANA :twisted: :twisted:

MAD ok konuşalım..sen aç istediğin yerde konuşuruz...
04 Eyl 2004 18:40
0
yaw bu ne be!herkes birbirinin universitesini kotuluyo!
ogrencinin senelerini gecirecegi okulu bole kotulemeniz biraz yanlıs!
rica ediyorum bitirelim su kotuleme muhabbetini!
04 Eyl 2004 22:25
0
LAST DEVİL DOSTUM BEN BİZBİZEDE KONUYU AÇIYORUM BAŞLIK BENİM İSMİM OLACAK. HADİ ZIPLA BAKİYİM ORAYA. BAŞLAYALIM.SEVGİLİ BOSS2 IMIZIN SOHBETİNE! :twisted:
05 Eyl 2004 15:24
0
kıbrısa ilk sene gelcek olanlar kesinlikle kampüs içindeki yurtları tavsiye ediyorum çalışma disiplininiz olur ve ders geçme sorununuz olmaz.2 kişilik odalar için geçerli söylediklerim.
05 Eyl 2004 19:34
0
SAOL DOSTUM AMA GİRNE AMERİKANIN YURTLARI FENA CEP YAKIYO. ONDAN EV ARIYORUM (EV ARKADAŞI FALAN)
06 Eyl 2004 17:10
0
Ya Hû arkadaşlar uzun zamandır takip ediyorum nedir bu sizin alıp veremediğiniz.İnsanlar buraya gelip bilgi edinmeye çalışıyor.Siz tutup tartışma platformu oluşturuyorsunuz.Herkes kendine göre nedenlerden dolayı üniversite seçmiştir.Ben de bu sene ilk kez Kıbrıs a gidicem.Ve benim de kendime göre nedenlerim var.Öncelikle ben UKÜ Endüstri Müh. öğrencisiyim.Bu okulu öncelikle daha ucuz olduğu için seçtim.Lefke Avrupa daha ucuzdu ama diğer özellikleri benim seçimimi bu yönde etkiledi.Okulun denize uzak olması benim için bir sorun teşkil etmiyor.Gerçi yüzme bilmiyorum ama neeeeeeysse.Herkes seçtiği üniversiteyi niye seçtiğini yazsa daha mantıklı ve daha yararlı olur.

Uluslararsı Kıbrıs Üni.
-Yurt ve okul birarada
-Paket program %15 daha ucuz
-Yurt odaları çok güzel

ahmetokanyilmaz@yahoo.com
09 Eyl 2004 17:21
0
Ben de UKÜ Uluslararasi iliskilere yerlestim arkadaslar. Bence en iyi okul DAÜ, UKÜ ve YDÜ bu üç okulun bi çok - ve + lari var ama okuyan heryerde okur. Ben neden seçtim UKÜ'yü?
1. ögrenci sayisi az iletişim daha çok ve sıcak
2. ögrenci sayisi az öğretim üyeleri daha önem veriyo öğrencilere
3. ögrenci sayisi az bilgisayar / ögrenci ve ögrenci /ögretim elemani orani...
4. fiyatlari uygun ve bol yatirimli ve Denktas'in destekledigi bi üniversite...
5. yeni üniversite oldugu için reklamlari ve gelecekleri için egitim ögretimlerine çok fazla dikkat etmeleri gerektiginden ve biz de onlarin aynalari olacagimizdan dolayi bize verdikleri önem... (önemsenmek hep hosuma gitmistir)
13 Eyl 2004 21:24
0
+ MAD canim senin kesin üniye gitmen lazim hangisi olursa olsun mutlaka git. BÜYÜ ARTIK! üniversitelisin !
13 Eyl 2004 21:38
0
EWET CANIM HAPPY NERELISIN DENKTASIN DAMADININ UKU VE BIZIM OKULA GELIP KONFERANS VERIRI, BAZEN NEYSE KAZANMANA SEVINDIM BENDE ORDAYIM 2 SINIFIM
13 Eyl 2004 22:04
0
SAĞOL HAPPY SENİ DİNLEDİKTEN SONRA BÜYÜRÜM ARTIK! :) NEYSE AABİ YAA. BENCE KIBRISTAİ TÜM ÜNİ LER TÜRKİYEDEKİLERE ORANLA İYİ. SONUÇTA AVRUPA VE AMERİKADA BİZİM DİPLOMALARIMIZ TÜRKİYEDEKİLERE GÖRE DAHA GEÇERLİ OLACAK! OH BEAAA! İNŞALLAH HEPİMİZ İÇİN GÜZEL ŞEYLER OLUR ARKADAŞLAR TÜM KIBRISTA OKUYAN ARKADAŞLARA BAŞARILAR. UMARIM HERKES BEKLEDİĞİNDEN DAHA İYİSİNİ BULUR. ANKETE KATILANLARI DA ÖPTÜM :wink: . TABİİ İSTEYEN DAHA EKLEYEBİLİR.
14 Eyl 2004 12:03
0
Arkadaşım bana kalırsa eğer paran varsa at kendini DAÜ'ye..İnanılmaz güzel bir üniversite.Nerelisin bilmiyorum ama büyük bir kentten kıbrısa geliyorsan kesinlikle DAÜ derim.Yok dersen ki;o kadar şahşahaya gerek yok zaten çok paramda yok dersen o zaman ÖĞRETİM GÖREVLİLERİNİN İSİMLERİNİ DUYDUĞUNDA Bİ YERLERİN UÇUKLAYACAK EMİN OL :)) YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTE derim..
19 Eyl 2004 10:25
0
abi hepinizi okudum last devil haklı.benim fazla bi bilgim yok ama last devilden yakın dogunun en iyi oldugunu anladım.bide bi soru.bu sene bi halta giremedim 348.401 aldım.yakın doguyu yazmadım tercihe.ek kontenjandan burslu ing ogrtmligine girebilme ihtimalim ne ?cevap ver de sevinelim.bide bu tc vatandaşları için burslu hakkı var.bu burs neleri kapsıyo.beleş mi okuyoz özen üniler de. :evil: :evil: :evil:
01 Eki 2004 16:03
0
sen last devılden onu anladıysan bosuna tercıh yapma yani
adam nerde cokluk orda bokluk dıyo anlaman yok heralde yakındoguyu kastederek
01 Eki 2004 19:40
0
valla ben yakın dogudayım ama en ıyısı dogu akdenız bızım okul dogulu dolu berbat ahır gıbı allah hepsının belasını versın :) :D
02 Eki 2004 22:18
0
KIBRISTA 5 UNI VAR SENEYE 6 OLUYOO
AMA SUAN BABA OLAN DAU YANI DOGU AKDENIZ
ANA OLAN YAKIN DOGU AMA TAWSIYE DOGU AKDENIZDIR BEN YDU DAYIM BINPISMANIM :)

GELMEYIN KACIN :P :lol: :o :D
02 Eki 2004 22:31
0
ya bızde babamızın hayrına gelmedık kıbrısa baska caremı vardı sankı gelcek bız oraya okumaya meslek sahıbı olmaya gıttık hıc bısey umrumda deıl senın amacın farklıymıs demekki
02 Eki 2004 23:07
0
herkesten cevap bekliyorum en iyi hangi üni.egitim ortam ve yuırt.amacım biran evvel uni bitirip meslege atılmak.hangisi
04 Eki 2004 22:48
0
sakın ola gau ye gelmesin kimseler :) aslında kıbrısa gelmeyin,bırakın kıbrısı ucakla uzerinden biile gecmeyin ucak duser :)aman aman!!!benden solemesi.geleli 1 hafta oldu kacmak icin gun sayıyorum...bidaha donenin taa.........
07 Eki 2004 17:27
0
arkadaşlar kıbrıs hakkında yaptıgım ilk yorumları iyi okumamıs arkadasların sitem ettigini görüyorum...ve ben zamanında demiştim burası çöl sitelerdeki görünüslere aldanmayın die.ben gezmistim zaten her bi tarafı ukü nün oryantasyonunuda biz yaptık yeni arkadasların bi kısmı beni zaten görmüstür.......mad kocum sanada kolay gelsin bak bakalım gaü nün site yapımcısı ne kadar hayalgücü zengin bi insanmıs belkide tanısırsın kimbilir? ;o}}
[u]senemay [/u]ben yokken arkadasları aydınlattıgın icinde tesekürler seninlede en kısa zamanda tanışmak isterim...ben ukü L3-131 numaradayım görmek,danışmak,tanışmak vs. isteyen arkadaşlara kapım açık kendinize ii bakın sağlıcakla kalın...
12 Eki 2004 14:06
0
slm ya herkes bişiler söylüyo siz benden büyük ve benim abilerim olarak
önerirmisiniz? Ben diplomat olmak istiyorum yani üni yi bitirirsem bana bi işletme açarlar ama ben yabancı ülkede iş kurmayı düşünüyorum şimdi ben diplomatda olmak istiyorum ama :( sizce hangi üni versiteyi gidiyi öss yi kazanamıcaımdan eminim!!!fiyatları nasıl bu kıbrısın hayat şekli nedir
13 Eki 2004 14:41
0
ben yakın dogudayım ama DOGU AKDENIZ TARTISILMAZZ BILKENT SEWIYESINDE HATTA BAZI BOLUMLERI TURKIYENIN COK COK USTUNDE
26 Eki 2004 10:25
0
mad arkadasımız demişki gaü den aldığı diploma amerikada geciyomus da sadece işletme ve ekonomi fakültelerinin tüm bölümlerinin diploması amerikada geciyomus.o hangi bölümden acaba..türkiyede de kolay kolay iş bulamassın gaü den aldıgın diplomayla daha kontenjanlarını bile dolduramamıs gaü sen ne diyon orası tahminen kıbrısın en kötü üniversitesi. :!: :!: bi arkadasta demişki daü bilkent seviyesinde yok daha neler :?:
29 Eki 2004 21:24
0
ARKADAŞLARIM CANLARIM CİGERLERİM PARASI OLAN IÇIN KIBRIS SÜPER GREAT FALAN YANİ... ULAN 1 AYDA 1.5 MİLYAR PARA GİTTİ BEAA!!! BU NEA BU NEA A.Q!!! ULAN 5 MİLYONDAN ASSAGI YEMEK YOK ODA AZICIK BISEE. 1 KOLA ICION NERIO GIDIO BEAA!!! ÜHÜÜEEEEE!!!!!ARKADAŞLAR PARANIZ VARSA SÖÖLE MİLYARDER FALANSANIZ GELİN YOKSA NE İŞİNİZ VAR OLM BURADA . ÖNCEKİ YAZDIKLARIMI BOSVERIN ARKADASLAR. YANİ ARTIK CUZDANIMI ACIP DURMAKTYAN ALEV ALDI BEAAA!! AMA DİPLOMA KONUSUN DA HAKLIYIM ARKADASLAR. BİZİM DIPLOMALARIMIZ TURKIYEDEKI BIRCOK UNIDEN DAHA GECERLI EN AZINDAN YURT DISINDA GECERLI. BURADAKI HERKES KABU8L EDIO VALLA. AMA BOSVERIN YINEDE GELMEYIN YAW! COK PAHALI.ULAN 1 AYDA ANCA EV BULDUM BEAA!!! BU ARADA KKTC NIN ACILIMINIDA OORENBDIM: Kolaymı Kurtulmak Tanrının Cezasından.ANLAYIN YAANI.DIPLOMA IYI AMA MEZUN OLABILENE IYI :D . BIDE KIBRISLI GARDASLARIMIZ O KADDAR IYIKI YAAANI HIC AYRIM YAPMIOLAR :x . AMMAAN BEN ZATEN SENEYE ALMANYAYA GECIS YAPICAM EHUEEEE :lol: . EVET TANIDIGINIZ VARSA YURT DISINA TURKIYEDEN DAHA KOLAY GECIONUZ . OFFF NEYSE KIBRIS CARPMIS BENI HADI EYWALLAH. SENDE HAKLIYMISIN BE LAST DEVIL DOSTUM. BU ARADA SENIN EVI SU BASMIS CEHENNEMDE HABIRE ALEVLERI SONDURUO. GEL BI TEMIZLE OLUM BIZEDE SICRIO YAW!!!!
31 Eki 2004 18:27
0
mad sana katılıyorum dostum :lol: kıbrıs ne kı ımralıda apo kıbrısta bız :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: gelmeyın bee :)
02 Kas 2004 13:45
0
arkadaşlar aslında kıbrıs anlattığınız kadar kötü diil bea. Kendinizi kapatmışsınız bence siz. bende geleli 50 gün oldu ben gayet güzel geçiniyorum hatta çook mutluyum. yakındoğu ünide okuyorum. yurtta kalıyorum. herşey güzel. haaa mükemmel diil ama yaşanır.. kendinizi kandırmayın.
04 Kas 2004 17:13
0
ABİİİİİİİ bakın şimdi Türkiyedeki en boktan ünv bile buradaki en iyi ünv daha iyidir size şimdi buradaki okulların iyiden kötüye sıralamasını veriyom iyi bakın haa
1)D.A.Ü;
2)U.K.Ü
3)Y.D.Ü
4)G.A.Ü
5)L.A.Ü

heppinize saygılar sevgiler :) :)
12 Kas 2004 04:55
0
girne american üniversitesi kıbrıs'ın incsi be kardesim zorlamaya gerek yok beyler gau number one.....!!!!!
12 Kas 2004 15:02
0
GEEEEELLLLLMEEEEEYİİİİİİİİİİİNNNNNNNNNNNNNN!!!!!!!!!
19 Kas 2004 13:55
0
[quote="guraybukan"]arkadaşlar aslında kıbrıs anlattığınız kadar kötü diil bea. Kendinizi kapatmışsınız bence siz. bende geleli 50 gün oldu ben gayet güzel geçiniyorum hatta çook mutluyum. yakındoğu ünide okuyorum. yurtta kalıyorum. herşey güzel. haaa mükemmel diil ama yaşanır.. kendinizi kandırmayın.[/quote]
ya sen üni hayatı görmedin yada şu yeni çıkan toz pembe at gözlüklerinden almışsın..........
ben erzurumdayken bundan daha iyi
daha fazla olanakları olan bi yerde yaşıyodum......
sınavda bi espiri geçti
anlatiim buranın halini daha açık görün
gözetmen "arkadaşlar lütfen kimlik kartlarınızı çıkarın"
arkadaşın biri " aaaaa bende yok unutmuşum"
bizim ark. arkadan " banka makbuzunu koy O daha da geçerli"
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
anlayan anladı
14 Oca 2005 10:35
0
slm bende uküde okuyorum bu sene geldim last devil merak ettiğim reklamcılık bölümüyle ile ilgili bilgin war mı?eywallah
15 Oca 2005 11:48
0
bosuna tartısmayın.nasıl olsa babalarınızın paraları el aleme gıdıyor.ama bence en ıyı okul dau gıbı gorunsede yakındogu.gqau ıse .....yorum yok.ukuya gelınce yavas yavas bıseyler oluyo.bu yazdıklarımla ılk yazdıklarım arasındakı tezata bakarmısınız
03 Şub 2005 10:46
0
KIBRISTA ÜNİVERSTE YOK ONA BENZEYEN ŞEYLER VAR ORDAN MEZUNUM ORDAN BİLİYORUM BENCE Bİ İNSANIN OLMASI GERKEN SON YER
08 Şub 2005 00:24
0
ARKADAŞLAR KİMSE KİMSEYİ KANDIRMASIN BEN yAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİNDE ÖĞRENİM GÖRÜYORUM ANCAK EN İYİ ÜNİ DOĞU AKDENİZ SONRA YAKIN DOĞU VE SONRASINDA ULUSLARARASI KIBRIS GELIYOR ZATEN LEFKE ALLAHIN DAĞINDA GIDENLERI KURT YİYOR :) GİRNE AMERİKAN DA BENİM OKUDUGUM LİSEDEN BİLE KUCUK YANI LEFKE VE GIRNE AMERIKANA GIDENLER HERGUN KENDILERINE ISYAN EDECEKLERINDEN EMINIM BENDEN SIZLERE BIR TAVSIYE BURADA KI ARKADASLAR TEK DILEGIM ALLAH BIZI BU KIBRISTAN [b]KURTARSIN .....[/b]
08 Şub 2005 23:49
0
Bence Kıbrısdaki DAÜ ile YDÜ Haricindeki üniversiteler dandik.Hele GAÜ en dandiği.Gerçi hepsinde kasıtlı dersten bırakmakiçin en işe yaramaz dersleri koyuyorlar.Kalsınlar ki bize para gelsin diye.Aklı olan bu üniversitelere gelmesin.
11 Şub 2005 20:31
0
[quote="guraybukan"]arkadaşlar aslında kıbrıs anlattığınız kadar kötü diil bea. Kendinizi kapatmışsınız bence siz. bende geleli 50 gün oldu ben gayet güzel geçiniyorum hatta çook mutluyum. yakındoğu ünide okuyorum. yurtta kalıyorum. herşey güzel. haaa mükemmel diil ama yaşanır.. kendinizi kandırmayın.[/quote]

Kızım sen yeni mi geldin bu üniversiteye.Herhalde yurttan önce daha kötü bir yerde yaşıyordun ki rezil,hertürlü dağ kaçkının doluştuğu bu üniversitenin yurtlarında kalmaktan memnunsun.Bizim okulun yani YDÜ'nün açılımı Yalancı Dolandırıcı Üniversite.Bunu biryere yaz.İngilizce eğitimdende zevk alıyormusun bunun cevabını ver bana.Toz pembe...
11 Şub 2005 20:07
0
GİRNE AMERİKANI ÖVÜNDÜREN ARKADAŞ SEN !! SEN!! OKU GİRNE
AMERİKAN BİR KERE AMERİKANIN KURMUŞ OLDUĞU BİR ÜNİVERSİTE DEĞİL AMERİKADAN DİPLOMAYI SATIN ALAN BİR ÜNİVERSİTE DAÜ VE NEÜ YE YETİŞMESİ İÇİN YAPTIĞI BİR UCUBELİK. UCUZLUK LİSEDEN FARKI YOK KENDİNİ ÜNİVERSİTE OKUYAN BİRİ GİBİ HİSSETMEYECEKSİN EĞER ÇOK PARAN VARSA ARKADAŞIM SEN EN İYİSİ BİLKENTTE OKU..
12 Şub 2005 14:49
0
((NEU YU ÇOK SEVEN ARKADAŞ))ARKADAŞLAR BU KIZ GİBİLER YÜZÜNDEN YAŞANASI DEĞİL YA ORTALIK OKULUN SANATSAL BİR FAAL YANI YOK BU KIZ NAPIYOR BU OKULDA NE DÜŞÜNÜYORDA BU KADAR GÜZEL GELİYOR BU OKUL GECE 18 DEN SONRA OTOBÜSÜ BİLE YOK BEN NEU DE OKUYORUM AİLEM KIBRISLI ARABAMLA GİDİP GELİYORUM NE KDAR İYİ İNSANLAR OKUMAYA GELİYOR BU OKULA BİLİYORUM TÜRKİYEDEN!! FAKAT BİR OKADAR DA İKİ KATI OKULUN ÖĞRENCİ SEÇMEMESİ YÜZÜNDEN İPİ KOPUKLAR VAR . İYİ İNSANLAR BUNLARA KATLANMAK ZORUNDA KALIYOR . BUNLARDA KENDİLERİNİ BİR KRAL BİR PRENSES BİR AŞİRET REİSİ GİBİ HİSSEDİYORLAR (ANLAYAN ANLADI YAZDIĞIMI )HERKESE SABIR ...
12 Şub 2005 14:27
0
DAÜ
23 Mar 2005 23:02
0
BEYLER BU KADAR TARTIŞMANIN BİR ANLAMI YOK.GERÇEKTEN BİRŞEYLER YAPMAK İSTİYORSANIZ ÜNİVERSİTE HAZIRLANAN VE KIBRISTA OKUMAK İSTEYEN BİR ÖĞRENCİ OLARAK HERKES KENDİ ÜİVERSİTESİ HAKKINDA ŞU 3 SORUYA TARAFSIZ CEVAP VERSİN BU SORULARIM KIBRISI MERAK EDEN BÜTÜN ADAYLAR ADINA
1-ÜNİVERSİTENİN EĞİTİM KALİTESİ NEDİR MÜMKÜNSE TÜRKİYEDEKİ BİR ÜNİVERSİTE İLE KIYASLANSIN.
2-BİR ÖĞRENCİNİ BİR YIL BOYUNCA ÜNİVERSİTE KAYIT ÜCRETİ HARİCİ MASRAFLARI.DİKKAT ÖGRENCİNİN HOVARDANIN DEGİL.MÜMKÜNSE ÖRNEKLER VEREREK.KİRA EKMEK FİYATI VS.
3ÖGRENCİDE OLSAK BİZDE İNSANIZ SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLER ÖRNEKLERLE.
TÜM ADAYALAR ADINA TEŞEKKÜR EDERİM
30 Mar 2005 16:29
0
G.A.U. HAKKINDA:

CEVAP 1) WALLA DİĞER ÜNİLERİN EĞİTİM KAŞİTESİNİ BİLEMEYECEM AMA LİSEDE DAHA İYİ DERSİ ÖĞRENİYORDUK. DİYORUM YA DİĞER ÜNİLERİN EĞİTİM KALİTESİNİ TARZINI BİLMİYORUM. BELKİ BİRÇOĞU BÖYLEDİR.

CEVAP 2) KİRALARDA BİZİ YILDAN YILA KAZIKLADIKLARINI ÖĞRENDİM GEÇEN SENE ARKADAŞLAR 300 MİLYONA KALIYORMUŞ. ŞİMDİ KİRALAR EN AZ 300-400 STERLİN ARTIK SENEYE NE OLUR BİLEMEM. YİYECEK MASRAFLARI AYDA 200-300 TUTUYO (YEMEK ABUR CUBUR VB.). BENİM EV ARKADAŞI DIŞARDA YEDİĞİ İÇİN TÜM MUTFAK MASRAFI BENDEN ÇIKIYOR.

CEVAP 3) GİRNEDE SOSYAL AKTİVİTE AÇISINDAN Bİ BARLAR, CAFELER VAR. DİĞER GÜNLER SAHİLDEYİZ. ARKADAŞLAR OLMASA MAL MAL GEÇİRECEZ GÜNLERİ BEA! HERHALDE D.A.U AKTİVİTE AÇISINDAN DAHA İYİDİR.

BUNLAR BENİM GÖRÜŞLERİM EKLEMEK İSTEYEN VARSA EKLESİN.
01 Nis 2005 08:42
0
MAD
nbr bilmem beni hatırladın mı ama
zamanında sana az demedim olum sen g.a.ü nün temsilcisimisin nesin diye
aldın mı g.a.ü yü? :twisted:
06 May 2005 16:19
0
[quote="MAD"]ABİCİM KABUL EDİN ARTIK YAA. AMERİKANIN KURDUĞU ÜNİ. İŞTE. TABİİ Kİ HER ÜNİDE KENDİNİ GELİŞTİRİRSEN ÇOK İYİ İŞLER BULURSUN AMA BEN GAÜDEKİ AVANTAJI SÖLÜYORUM. BİR AMERİKAN ÜNİ. Sİ OLDUĞU İÇİN BU ÜNİDE KENDİNİ İYİ GELİŞTİRDİĞİN ZAMAN AMERİKADA İŞ BULABİLİRSİN. AYRICA BEN TÜRKİYELİYİM VE BİLİRSİNİZ Kİ TÜRKİYEDE AMERİKAN YAĞCISI FİRMALAR VE İNSANLAR EN ÜST TABAKALARDA. YAANİ BURADAN MEZUN OLDĞUM ZAMAN. BU TÜR BÜYÜK ŞİRKETLERE DAHA KOLAY GİRERİM. TAMAM DİĞER ÜNİLERDE İYİ. ÖZELLİKLE DOĞU AKDENİZİ BAYA ÖVDÜLER AMA BEN SİZE GAÜ. NÜN DİĞERLERİNE ORANLA İŞ BULMA AÇISINDAN DAHA AVANTAJLI OLDUĞUNU SÖÖLÜYORUM. OK? HEY LAST DEVİL DAHA ÖNCEKİ MESAJLARINIDA GÖRDÜM. ABİCİM SIRF HAREKET YAPMAK TARTIŞMA ÇIKARMAK İÇİN BOZMA MİLLETİN MORALİNİ.[/quote]MAD CAHİL KALMIŞSIN BEN GAÜ'DE OKUYORUM GAÜ AMERİKANIN AÇTIĞI BİR ÜNİVERSİTE DEĞİL KKTC'DE AÇILMIŞ BİR ÜNİVERSİTE VE TÜRK OKULU SEN İSMİNE BAKIPTA AMERİKAN OKULU DİYE DÜŞÜNME O FORMALİTE VE ÖYLE OLMASI LAZIM YANİ VİRJİNİA ÜNİVERSİTESİYLE ANLAŞMALI BİR GAÜ DEYİM SANA..
BU AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ GAÜ İLE ANLAŞMALI VE EDEB DIŞI BÖLÜMLERİ BİTİRENLERE ÇİFT DİPLOMA VERİLİYO.YANİ HEM KKTC DİPLOMASI HEMDE ABD DİPLOMASI YANİ VİRJİNİA ÜNİV.DİPLOMASI VERİLİYO.AMERİCA AÇMADI OK CAHİL OLMAYALIM BÖYLE...
06 May 2005 18:45
0
[quote="HALİT"]BEYLER BU KADAR TARTIŞMANIN BİR ANLAMI YOK.GERÇEKTEN BİRŞEYLER YAPMAK İSTİYORSANIZ ÜNİVERSİTE HAZIRLANAN VE KIBRISTA OKUMAK İSTEYEN BİR ÖĞRENCİ OLARAK HERKES KENDİ ÜİVERSİTESİ HAKKINDA ŞU 3 SORUYA TARAFSIZ CEVAP VERSİN BU SORULARIM KIBRISI MERAK EDEN BÜTÜN ADAYLAR ADINA
1-ÜNİVERSİTENİN EĞİTİM KALİTESİ NEDİR MÜMKÜNSE TÜRKİYEDEKİ BİR ÜNİVERSİTE İLE KIYASLANSIN.
2-BİR ÖĞRENCİNİ BİR YIL BOYUNCA ÜNİVERSİTE KAYIT ÜCRETİ HARİCİ MASRAFLARI.DİKKAT ÖGRENCİNİN HOVARDANIN DEGİL.MÜMKÜNSE ÖRNEKLER VEREREK.KİRA EKMEK FİYATI VS.
3ÖGRENCİDE OLSAK BİZDE İNSANIZ SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLER ÖRNEKLERLE.
TÜM ADAYALAR ADINA TEŞEKKÜR EDERİM[/quote]

1.CVP:BU SORUNUN CEVABINI ŞÖYLE VEREBİLİRİM TÜRKİYEDEKİ ÜNİVERSİTELERİN HİÇBİRİ BİR OLMADIĞINA GÖRE KKTC'DEKİ ÜNİVERSİTELERİ KARŞILAŞTIRMAMIZ SAÇMA OLUR HA ŞUNU DİYEBİLİRİM Kİ SÜTÇÜ İMAMDAN İYİ GAZİDEN KÖTÜ:(
2.CVP:FİYATLARINI İSTİYORSUN HERHALDE SEN İSTE YETER Kİ:)
EKMEK:500.000(0.5YTL)
DOMATES:2.000.000(2YTL)
İÇİLECEK SİGARA:2.500.000(2.5YTL)DEN BAŞLIYO:(
SİMİT YEMEYE KALKSAN 750.000(0.75)DEN BAŞLIYO:(
3.CVP:SOSYAL AKTİVİTE OLARAK OKULLARIN:BAHAR ŞENLİKLERİ, BEDAVA SİNEMASINDAN BAŞKA BİŞEY YOK
TABİ ARKADAŞLARINIZLA PARTİ KUTLAMA(EVDE YADA BAR'DA) GİBİ AKTİVİTELER YAPMAK SİZE KALMIŞ
ARTI ERKEKLER BED(YANİ BAHİS OYUNLARI)İLE MEŞGUL'DE OLABİLİYO:)
06 May 2005 18:42
0
VALLA KARDEŞLERİM EĞERKİ KIBRISA GELMEYİ DÜŞÜNÜYORSANIS KESİNLKLE LEFKEYE GELMEYİN BEN GELDİM BİN PİŞMANIN BENDEN SÖYLEMESİ YANİ SİZE BİR ABİ TAVSİYESİ....AMA İLLAKİ KIBRISTA OKUCAM DİYORSANIS DOĞU AKDENİS DERİM AMA BİRAZ MALİYETİ FAZLADIR YANİ KABUL EDİYORSANIS BUYRUN...
06 May 2005 20:38
0
Kıbrısta okumak istiyorsanız Dogu akdenize gidin,En azından üniversite havasını alırsınız.Ben uluslarası kıbrıs'ta okuyorum,eğitim yok,sosyallik yok.Tek birşey var ki oda en önemlisi bence ortam çok güzel,daha samimi,
Nerde çokluk orda *okluk ama birazda eğitim olması lazım.
09 May 2005 23:48
0
DJ_23 BİRAZ KABA OLMUS AMA YİNEDE YORUMLARIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. BENİM YAZDIKLARIM ELBETTE TAMAMEN DOĞRU DEĞİL BEN SADECE KENDİ GÖRÜŞLERİMİ YAZDIM. AYRICA BURANIN AMERİKA ÜNİSİNE BAĞLI OLDUĞUNU SÖYLEDİM. ÇÜNKÜ ALMANYAYA BAŞVURU YAPTIGIMDA ALMAN EĞİTİM DANIŞMANLARI (ARTIK NE KADAR ARAŞTIRDIYSALAR) AMERİKAN ÜNİ. SİNDE OKUMAMIN BÜYÜK BİR AVANTAJ OLDUĞUNU. GİRNE AMERİKANIN ALMANYADA TANINDIĞINI FALAN SÖYLEDİLER. WALLA BEN ONLARIN YALANCISIYIM KARDEŞ.

Last_Devil YA ARKADAŞ ALDIM ALDIM. HOCA ŞİMDİDE KAÇMAYA ÇALIŞIORUM. AMA KOLAYMI ABİ. K.K.T.C = K olaymı K urtulmak T anrının C ezasından. LAKABIM MAD Dİ ŞİMDİ İYİCENE SIYIRDIM.
11 May 2005 16:47
0
[quote="MAD"]DJ_23 BİRAZ KABA OLMUS AMA YİNEDE YORUMLARIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. BENİM YAZDIKLARIM ELBETTE TAMAMEN DOĞRU DEĞİL BEN SADECE KENDİ GÖRÜŞLERİMİ YAZDIM. AYRICA BURANIN AMERİKA ÜNİSİNE BAĞLI OLDUĞUNU SÖYLEDİM. ÇÜNKÜ ALMANYAYA BAŞVURU YAPTIGIMDA ALMAN EĞİTİM DANIŞMANLARI (ARTIK NE KADAR ARAŞTIRDIYSALAR) AMERİKAN ÜNİ. SİNDE OKUMAMIN BÜYÜK BİR AVANTAJ OLDUĞUNU. GİRNE AMERİKANIN ALMANYADA TANINDIĞINI FALAN SÖYLEDİLER. WALLA BEN ONLARIN YALANCISIYIM KARDEŞ.

Last_Devil YA ARKADAŞ ALDIM ALDIM. HOCA ŞİMDİDE KAÇMAYA ÇALIŞIORUM. AMA KOLAYMI ABİ. K.K.T.C = K olaymı K urtulmak T anrının C ezasından. LAKABIM MAD Dİ ŞİMDİ İYİCENE SIYIRDIM.[/quote]
AZ İNSANI YAKMADIN BURAYI GÖRMEDEN ÖVEREK...NEYSE.......
UNUTMAYIN HERŞEYİN Bİ YOLU VARDIR AMA OTURDUĞUNUZ YERDEN Bİ HALT YİYEMEZSİN(BU GENELDİ)
:twisted:
15 May 2005 13:12
0
abi eğitim diosan LAÜ başka yok ama eğlence olsun aynı zmnda okulda bitsin diosan ydü fln
ayrıca gelişme bkımından uku çok hızlı büyüyoo
girne amerikan ın diplomaları yök te sorunlu birazz.Gerisini bilemem
[u]Bunlar benim diil direkt olarak T.C Lefkoşa konsolosluğunun sözleridir.[/u]
25 Haz 2005 21:07
0
1 eğitim olarak iyidir bizim okul yani boş beleş geçirimyolar.torpil fln da gçmiyo bazı hocalara hepsini kaliteli gerçekten hak ettiği yerde hocalar

2 okul harcı 3600 dolar eğer ögretmen asker polis çocuğuysan 1800 dola
ayrıca ayda 250 300 sigara içki yoksa rahat yeter

kiralarsa her yıl artıyo baya bi ben geçen yıl 2000 dolara kalıyodum 4 kişi bu yıl 3500 den aşağı ew yok onlarda 2 kişilik seneye baya bi artar

3sosyal aktivite yok gibi her cuma sinema 2 haftada bi benim düzenlediğim ve djlik yaptıgım club geceleri fln klupler var da etkinliği az radyosu fln da var küçük sakin bi okul denize sıfır fln
25 Haz 2005 21:46
0
Kıbrıs üniversitelerini kötüleyen kişilere...
bence sizin (yani kıbrıs üniversitelerini kötüleyen kişiler) gözleriniz kör.Ben yakın doğu üniversitesinde okuyorum. bence benim okuduğum üniversite türkiyedeki itü, odtü gibi devlet ünileri ve özel üniler hariç bütün üniversitelerden çok çok iyi(gazi ünide dahil bunlara). Eğitim için para gerekir türkiyedeki hangi devlet ünivesitesi bir senede 3-4 tane dev binalar ekleyebilir kampüsüne????yakındoğuya gidenler bilirrrr.. sonra sosyal aktivite yok diyosunuz. nasıl yok. ben normalde istanbulda oturuyorum istanbul, ankara ve izmirden gelenlere sosyal aktivite az gelebilir.Ama bi selçuk üniversitesindekinden daha çok.... Bence gözlerinizi açın üniversitelerinizi kötüleyeceğinize....
01 Tem 2005 19:25
0
[quote="MAD"]EN AZINDAN GAÜ KIBRISIN DEĞİL AMERİKANIN KURMUŞ OLDUĞU BİR ÜNİ. VE AYRICA DİPLOMANIZ AMERİKA İNGİLTERE GİBİ BİRÇOK BÜYÜK ÜLKELERDE GEÇERLİ. ÖÖLE YAANİ.[/quote]

zZZUzuhzzUHaUHAuhaUZHa
buna acaip güldüm.Sen gaü den diploma alıp amerika ingilterede saygı mı görüceksin.ZUZHZUZUZa.
Gaü lü ögrenci-Selam ben kıbrıs tan geldim girne amerikandan mezun oldum
Americada işyeri sahibi-Kıbrıs neresi ?
GAÜ lü ögrenci - Ya ama şey gaü yü siz kurdunuz hede hödö ben şey off ya argg
Americada işyeri sahibi - WTF ? Ha tamam sen şu dışardaki çöpü dökerek başlayabilirsin işe.
19 Tem 2005 11:30
0
Uluslarası kıbrısta okuyorum .Daü nün üzerine üniversite tanımam.Türkiyedeki üniversitelerle kafa kafaya hatta daha iyi bir kampüs yaşamı.Eğitimi hakkında çok yorum yapamıcam ama öyle bir universitede 20 bin ögrenci kötü eğitimle barınmıyor heralde.En azından hukuk,bilgisayar muh ve güzel sanatlar bölümlerinin egitiminin kaliteli oldugunu biliyorum.
19 Tem 2005 11:48
0
bence kıbrısın en ii egitimini daü veriyor kım ne derse desin ben bole bılıyorum vede ole yani ondan sonra yakın dogu gelir bence sonrasına gerek yok zaten kım 3. olursa olsun :oops: :lol:
19 Tem 2005 21:14
0
ya MAD kardeş bu konuda turkiye acısından düsünürsen dogu akdeniz derim sana ya diyer okulların esamesi bile okunmazken şirketlerde dogu akdeniz tanınıyor ben her kıbrısta okuyorum dedigim kişi dogu akdenizmi diyor ben lefkedeyim ama dogu akdenizi tavsiye ederim diyer yandan yakındogu,lefke,GAU ve UKU de hızla gelişiyor ama hazır gelişmişi varken neden kasıcaksınki GAUnün amerikada iş olanagı verdigine inanmıyorum ona bakarsan lefkede ingilterede diyor ama anlasma geregi belli bir süre egitimini cok yuksek fiyata orda devam etmen gerekiyor yani bitirdin hop amerika veya ingiltereden iş demiyorlar
26 Tem 2005 12:34
0
arkadaşlar ben bu sene kıbrısa gelmeyi düşünüyorum ki galiba gelcem.inşaat müh.endüstri müh, yada mimarlık yazacam.ama hangi üniversiteye geleceğimi kurgulamış değilim.ünv.hakkında biligisi olan bi arkadaşım varsa hem bölüm hakkında hemde sosyal hayat hakkında biligi verebiirse çok sevincem teşekkurler.... :roll: [/b][/i]
29 Tem 2005 09:33
0
YA MAD EMPERYALIST OLDUGUNUZU BI YERDE DE BELLI ETMEYIN! ADAM GIBI OKULUNU BITIR SONRA DON YURDUNA ALNININ TERIYLE YURDUN ICIN CALIS. ZATEN HEP SIZIN GIBILER YUZUNDEN BU HALLERE GELDIK. TITREYIN VE KENDINIZE GELIN!...
30 Tem 2005 16:00
0
Revolutionist kardesim canım cigerim. Ben ailevi sorunlarımdan dolayı kıbrısı seçtim. Öz annem yurt dışında, onun yanına gidebilmek için özellikle kıbrısı seçtim. Lütfen bazı şeyleri söylerken laflarınıza çok dikkat edin. Harbiden ağzı olan konuşuyor arkadaş ya. Bana üniversiteyi önerenler yurt dışındaki akrabalarımdı. İmkanım ve kalacak yerim olsaydı seve seve türkiyede kalırdım.
14 Ağu 2005 14:37
0
TAMAM EMPERYALIST MAD SEN KENDI YOLUNDA DEVAM ET. GERCEKTENDE AGZI OLAN KONUSUYO... BENCE BUNDAN SONRA ADAM OLAN KONUSSUN... :idea:
15 Ağu 2005 02:52
0
YA BANA KIBRISTA HANGİ ÜNİWERSİTE İİ DİE DİİLDE LEFKOŞEDEKİ EW KİRALARI HAKKINDA YRDIM EDİN NOOOOOLUR.BEN UKÜYE GELİYORUMDA.BİDE SOSOYAL CEWRE NASIL?LÜTFEN BEYLER BAYANLAR YARDIM EDİN :roll: :roll: :twisted:
19 Ağu 2005 12:39
0
kıbrıs die ztn gözüme uyku girmiodu!şimdi 1de yazdıklarınızı okudum hhiiiç uyumujam!ztn msjı kacta attııma bakarsanz anlarsnz!
1i dio en kötüsü,1i dio dagda!insanın bütün üniwersite hewesini kaçrdnz ya!saolun!ben lefke _ing.ögr.kazandm,olmaz die en sona piyangodan yazmştım we oldu!ordaki üniwersiteler hakkında 1şe bilmiodum!!şimdi aydınlattınız sizleri okuduktan sora keşke übiversiteyi kazanmasaydım dedim!!!!offf!
çok bilen warsa burdaim:scheimha@hotmail.com
!
22 Ağu 2005 03:36
0
dau yu gormeyene heryer guzel....ama tartısmasız en guzel okul en guzel yurtlar ve en guzel ortam kesınlıkle dau
24 Ağu 2005 23:07
0
arkadaşlar dısarıya kulaınızı kapatın herkes bı aızdan konuşuo unıvler calışana guzel kımse umutsyuzlua dusmesin burdakı unıvler turkıyedekı bır cok unıvden daa kalıtelı ama bı fark var tabi yakındouda derslere bakanlar sukru sına gurel flan gırer dau de de genc oretım uyeleri varmış o da ıyıdır heralde
24 Ağu 2005 23:28
0
mrb arkadaslar ben yenıyım ama sızın yazdıklarınızın cogunu okudum. ben bu sene gau ye gıdıyorum. sanıyorum en ıyı kıbrıs unıversıtesı doguakdenız unıversıtesı
ve bırcok arkadasın geregınden fazla yazdıgını dusunuyorum neden dıger unı. karalıyorsunuz?
okumaya gıdıyorsun gezmeye degıl ve sunuda ekleyım turkıye unıversıtelerı bence kıbrısın tum unılerınden daha ıyı yanı kıbrısta muhendıslık okuycagına turkıyede oku ondan daha ıyı !
saygılarımla umarım aranızda banada yer vardır 8)
31 Ağu 2005 03:17
0
Arkadaşlar hepinize selamlar.Ydü 3.sınıf öğrencisiyim.Tamam tartışıyoruz iyi güzel de kıbrısta neden okuduğumuzu bi anlayalım artık, oss de zıctık da ondan ve kıbrıstaki okullara kala kaldık,gerçi kıbrıstaki okulları tartışıyoruz eğitimi iyi veya kötü diye, türkiyedeki eğitim bağzı üniversiteler haricinde çok mu iyi zannediyorsunuz.Oss sınavının ogrenci alım kapasitesi de ayrı bi konu zaten bi sınavla öğrenciyi sınama ve ona göre eğitim hakkını sağlama, 100 küsür soruyla insan hayatı yönlendiriliyor var mı böyle şey arkdaşlar, avrupa ülkelerinde her öğrenciye mutlaka bi eğitim imkanı sunuluyor, öss yi kazanamayanlar gibi ortalığa atılmıyor! Demek ki devletin eğitim için daha çok yatırım yapması lazım, bari devlet büyükleri özel üniversitelerin, okulların vergilerini nasıl almayı biliyorlarsa onlarlada yeni devlet üniversiteleri yapmayı bilsinler! Ek bütçeler çıkarsınlar yapsınlar nedir bu gençlerin ızdırabı arkadaşlar, belediyelerin yaptığı keyfi harcamalrın 100 de biri ünbiverste yapımına harcansa şimdiden 10 üniversite çıktı ! İşte bu yüzden kıbrısta öyle yada böyle PARAMIZLA okuyoruz arkadaşlar, bizde çok mu istiyoruz para verip okumak ailemizin rızkından kesmek,
12 Eyl 2005 22:22
0
ya bırakın kardeşim kötülemeyi artık kıbrısada kıbrıstaki üniversiteleride kardeşim gelen geliyor işte yok en iyi burasıymış yok en kötü şurasıymış bırakın kardeşim ya çoğunuz özel okullardan çıkmışsınız çok şey bekliyorsunuz rahat alışmışsınız lisede bulduğunuz rahatlığı orda bulamadınız tabi çamur atın bakip yok türkiyedeki en kötü üniv bile kıbrıstakilerden iyiymiş sen bunu neye göre belirledin kardeşim ya senin kiriterlerin ne arayıpta bulamadığın ne anlamadım gitti....ben bu sene ciu ya geliyorum t.dili edebiyat bölümü hiç bir şeyin beni engellemiyeceği kanısındayım art niyet hariç başarılı olacağıma inanıyorum...herkeste rahatına baksın
13 Eyl 2005 11:37
0
[quote="Bonafide"]Arkadaşlar hepinize selamlar.Ydü 3.sınıf öğrencisiyim.Tamam tartışıyoruz iyi güzel de kıbrısta neden okuduğumuzu bi anlayalım artık, oss de zıctık da ondan ve kıbrıstaki okullara kala kaldık,gerçi kıbrıstaki okulları tartışıyoruz eğitimi iyi veya kötü diye, türkiyedeki eğitim bağzı üniversiteler haricinde çok mu iyi zannediyorsunuz.Oss sınavının ogrenci alım kapasitesi de ayrı bi konu zaten bi sınavla öğrenciyi sınama ve ona göre eğitim hakkını sağlama, 100 küsür soruyla insan hayatı yönlendiriliyor var mı böyle şey arkdaşlar, avrupa ülkelerinde her öğrenciye mutlaka bi eğitim imkanı sunuluyor, öss yi kazanamayanlar gibi ortalığa atılmıyor! Demek ki devletin eğitim için daha çok yatırım yapması lazım, bari devlet büyükleri özel üniversitelerin, okulların vergilerini nasıl almayı biliyorlarsa onlarlada yeni devlet üniversiteleri yapmayı bilsinler! Ek bütçeler çıkarsınlar yapsınlar nedir bu gençlerin ızdırabı arkadaşlar, belediyelerin yaptığı keyfi harcamalrın 100 de biri ünbiverste yapımına harcansa şimdiden 10 üniversite çıktı ! İşte bu yüzden kıbrısta öyle yada böyle PARAMIZLA okuyoruz arkadaşlar, bizde çok mu istiyoruz para verip okumak ailemizin rızkından kesmek,[/quote]

kardeş parayla okuyoruz tamam össden 250 puan ham aldım lisdeki tebbelliğimin cezasını çekiyorum şimdi 65 kişilik sınıfta ne kadar çalışkan olacaksan hocalar derse giryor mu girmiyor mu bellisiz her gün kavga oku bakim okuyabilirsen okuyan okuyor gerçi ama demek ozaman sorun bizdeydi okuldan 60 puan gelince bizede kıbrıs yolu gözüktü şu anda memnunum ordada mumnun olacam ben adananın dağlıoğlu mahallesinden geliyorum ya cehennemden gerisi bena vız ya
13 Eyl 2005 11:32
0
..
13 Eyl 2005 17:25
0
[quote="fevzi32"]valla haklısın yaaaa bende öss den ham 264 aldım ama okul puanı tam bi felaket 60. abi bideanadolu lisesinde okuduk Allah be..... neyse ya yinede ii hiç olmazsa bursuyuz. kıbrısta en iii üniv.YAKIN DOĞU.. BÖLÜM GÜVERTE DİR. yani benim bölüm . kaptan_fevzi@hotmail.com 8)[/quote]
tebrik ederim kardeş umarım başarılı olursun bende %50 bursluyum beimki devlet okulu kardeş her gün kavga iki güne bir uzaklaştırma alıyordum kardeş mithat topal yazıldım ramazan atılda bir sene okudum ahmet kurttepeliye geçtim ordan enson paksoya göçebe bir lise hayatı yaşadım 60 puan gelmiş bunada şükür
13 Eyl 2005 20:32
0
estante han gi okuldasın sen. senin baaayaa bi sorunluymuş.benim ki bide normal di ama herhalde ben normal diildim yapcak bişey yok devam
15 Eyl 2005 18:34
0
[quote="fevzi32"]estante han gi okuldasın sen. senin baaayaa bi sorunluymuş.benim ki bide normal di ama herhalde ben normal diildim yapcak bişey yok devam[/quote]

ben biraz sorunluydum lisede.ben ciu dayım t.dili edebiyat bölümü
16 Eyl 2005 16:07
0
YDÜ 3.sınıf turizm öğrencisiyim
Kardeşim en iyi üniversite değilde en iyi bölüm hangi üniversitede ve hangisi diye bir soru daha uygun olacak çünkü benim şahsi fikrim her kıbrıs üniversitesinde vasat bölümlerde var çok iyi bölümlerde, mesela bizim okulda(YDÜ) en iyi bölümler hukuk ve denizcilik fakültesidir.En iyisi dediğiniz üniversitede bile bazen eğitimi yetersiz bölümler ortaya çıkabiliyor o yüzden yeni kıbrısta öğrenim görecek olan arkadaşlarıma şunu tavsiye ediyorum gidecekleri bölümleri iyi araştırsınlar ve seçsinler.Bu da bir tartışma ortamı için fikirdi onu ortaya attım, hadi hayırlısı arkadaşlar :)
16 Eyl 2005 20:07
0
daü weeeeeeee ydü tabikı arkadaslar gaüluler we lefke lıler bence hiççç yorm yapmasn.ukü de gelşmekte tabii.bazı arkadaslar bu kbrstakı ünw gelme sebebmız bellı dıo tebrkler blncde ler mecburen geldklernı meslek lıselılerı we bursluları ayrı tutu orm tabı.ben su konuda bılınclendrym szı kbrsa karsı oluşmuş kot kafalarn ünıwersteleri gorusu yok olsn cnku ktle degstı oncesnı blmem ama artk zekı cewk ogrenclerı olma yolnda ilerlenıo :
16 Eyl 2005 22:46
0
..
17 Eyl 2005 16:55
0
Arkadaşlar şu kabul edılmelıkı kıbrısta dogru duzgun 2 unıversıte var bunlar Dau ve Ydu bundan sonrası tartısılmaz(Odtu daha yenı).Ben 2 yıldır yakın doguda muhendislikte okuyorum ama bu 2 yıl ıcınde edındıgım ızlenıme ve unıversiteli arkadasarla yaptıgımız konusmalarda sunlar cıkıyor.Eglence sosyal yasam kısaca aktıf yasam bakımından Dau tektır kıbrısta ama gel gorelım kı egitime geldiğinde yakın dogu tartısılmaz.Yakın dogunu buyumesıde goz ardı edılemez.2 sene ıcınde 8 yurt ve mıllı kutuphane ınsaat eddıler.Bır baska bakısıma gore eger odtu ıtu bılkent gıbı universiteleri kazanamadıksak türkiyenin diğer üniversitelerinden farkı yoktur hatta coğundan daha iyidir.Oss de acıkta kalmakta daha ıyıdır.Eger Ydu ye geldıgınızde ogretım kadrosunu gorunce dudağınız uçuklutacak!!! :)
31 Eki 2005 00:59
0
yakın doğu kıbrısın en fazla olanaklarına sahip okulu olduğundan dolayı ,
en büyük okuldur bu kadar basit...
www.neu.edu.tr
inanmıyorsanız bakabilirsiniz:)
09 Ara 2005 15:37
0
ya arkadaşlar ben bu sene kıbrısa gelmeyi düşünüyorum ama pek bi bilgim yok beni aydınlatırsanız çok memnun olurum (okul, yurt, yiyecek, ücretleri.) lüfen yalnız bilgisi olan cewaplarsa sewinirim en kısa zamanda yanıtlrsanız çok sewinecem bide uku nasıl ben oraya gelmeyi düşünüyorum
19 Ara 2005 12:32
0
arkadaşım en iyi üniversite dau ikincide ydu diğerlerini seçmeni tavsiye etmem ben ydu de okuyorum eğitim gayet iyi ayrıca hocalar çok iyi insanlar. ydu anadolu daki birçok üniden çok daha iyi kesinlikle tavsiye ederim.kendini geliştirmek tabiki öncelikle sana bağlı üniversite sana bu imkanları veriyor. ben sadece kıbrısı beğenmedim las vegas gibi bir şehir bekliyordum malesef çok küçük biryer ama ortamın iyi olursa burda çok güzel günler geçirirsin.coskundan82@yahoo.com msn adresim...
23 Ara 2005 14:02
0
kıbrısta 5.senesini doldurmak üzere olanbiri olarak buraya gelmeyi düşünen arkadaşlara söylüyorum. aklınız varsa biraz inek olun bu lanet memlekete gelmeyin. hem paranıza yazık hem boşa geçecek senelerinize. illede özel üniversite olacaksa Türkiye de ki özel üni. leri düşünün. :evil: :!: :!: :!: :!:
23 Ara 2005 15:01
0
ya ydü de okuyan arkadaşım ydü nün müh. fakültesi nasıldır belki orayıda düşünebilirim ya bide ydü nün ücretleri nasıl okul yurt falan
24 Ara 2005 15:10
0
bende kıbrısa gelmeden çok araştırma yaptım ve sonunda daü yazdım. şimdi daüdeyim ve gayet memnunum. ydü seçen arkadaşlarım şu anda isyandalar. berbat odalara yurtlara bi çuval para ödüyolarmış. ayrıca üninin yeride biraz ters gibi. defalarca gittim gördüm gezdim. şimdi ordaki arkadaşlar daüye nası geçeriz diye düşünüyolar. ayrıca ydüde gördüğüm bi olayda sık sık kavga çıkması. tamam heryerde kavga çıkar herkes genç ama ydüde ideolojik sebeplerden dolayı büyük kavgalar çıkıyomuş. bence her açıdan daü çok güzel. iyiki burayı yazmışım. hele bu sene daha bi güzel. yurt olayı dedim. arkadaşım iki kişilik ranzalı ve sadece buzdolabı olan çok küçük bi oda için yanlış hatırlamıyosam 2000 euro civarı bişey demişti yıllık. ben daüde iki kişilik uydulu klimalı mutfaklı herşeyi içinde bi oda için 2100 dolar veriyorum. gelin kıyaslayın. sorunuz varsa alabilirim...
25 Ara 2005 04:31
0
ya arkadaşlar lamı cii bırkalım bir kere kıbrıstaki en iyi üniversite DAU ondan sonra GAU bundan
ötesi yok
03 Oca 2006 22:23
0
[quote="kibrisburakk"]valla ben yakın dogudayım ama en ıyısı dogu akdenız bızım okul dogulu dolu berbat ahır gıbı allah hepsının belasını versın :) :D[/quote]

doulular napıo acaba sıze nıe bu kadar sewmıonus doru doulular counlukta ama bende douluyum ılk defa bole bısey duyuyorum. yanı ıllaki ınsanlara napmak lasımda bu onyargıları yok etces anlamadım gıttı ya :wink:
03 Oca 2006 22:57
0
Doğu Akdeniz Üniversitesi..gerisi fasa fiso.
12 Oca 2006 13:43
0
cde
17 Oca 2006 10:22
0
ciu'dayım ama daü diyorum ve tek geçiyorum tek....
22 Oca 2006 19:52
0
Arkadaşlar ben Kıbrısta okumuyorum ama Kıbrıslıyım.şu an Ankara Üni.de okuyorum.
Benim size tavsiyem o kadar para veriyorsunuz en azından kaliteli eğitim alın.Genelde DAÜ de daha iyi bir akademik kariyer olduğunu biliyorum.
Yine de dediğim gibi benim oradaki Üni.lerden fazla bilgim yok.Ama ben Öss de tutturmasaydım DAÜ ye gidecektimmm
30 Oca 2006 13:40
0
kıbrıstaki diğer okullardan da amerikaya, ingiltereye geçiş yapabilirsiniz.
diplomanız oralarda da geçerlidir...
iş bulmak için de aynı şey geçerli...
Sınıfların kalabalık olduğuna katılmıyorum...
kalabalık olsa dahi en arkada oturmasınlar onlar da canım :roll: :wink:


bence kıbrısın en iyi üniversitesi
[b]1.doğu akdeniz üni.[/b]2.girne amerikan

öptümm canlar...
28 Nis 2006 08:12
0
arkadaslar yapmayın yaakampsu olsun egıtım olsun yer olsun herşey acısından TAABIIIKI DOGU AKDENIZ bunu tartışmaya gerek yok! ck cıdıyım bende kıbrısı duşunurken o mu bu mu derdım hatta dau dıyenlere uyus olurdumne alaka hempdau dıolar dıe ama geldım gordum :dau bence..
10 May 2006 17:40
0
ydü daha iyi olabilir
25 May 2006 15:15
0
DAU DIYORUM BASKA BISEYDE DEMIYORUM
30 May 2006 14:34
0
1.ODTU,2.DAU,3.GAU,4.YDU,5.CIU,6.LEFKE AVRUPA

GAU, YDU ya göre çok küçüktür bunu asla inkar edemeyiz hatta YDU kampüs olarak yavaş yavaş DAU yu de geçiyor diyorlar ama herkesin görüşü okulun çok siyasi ve eğitiminin 0 olduğunu söylüyorlar tuğla koymakla para bastırıp profesör almakla ticaret anlayışıyla eğitim olmaz.

GAU son 2 senede anladığım kadarıyla ticari olmaktan çıkmış ama YDU çıkamamış.

GAU Kıbrısa en çok yatırım ın yapıldığı en turistik kentte buluma açısından dolayı da YDU yu solluyor.

Herkes öğrenci sayısına göre mezun olunca iş bulmaya göre okullar iyidir diyor ama bence bu yanlış

bugün DAU 17000,YDU 12000,GAU6000

elbette sokakta araştırdığınız zaman DAU lüler daha çok daha kaliteli iş bulcak aradaki nüfusa baksanızz....
20 Haz 2006 15:03
0
ne derseniz deyin lefke avrupaaaa

borumu leann

:twisted: :D
20 Haz 2006 16:56
0
daü ve gaü ODTÜ DAHA SONRA 1.OLCAK SİZ MEZUN OLUNCA

O YZÜDEN DAÜ GAÜ HE OLMADI MI ydü
27 Haz 2006 11:16
0
arkadaşlar o üniversite mi iyi bu üniversite mi iyi tartışıyosunuz da unutmayın ki kıbrısta artık ODTÜ var. demekki en iyisi o. gördüğüm kadarıyla 5 senesi var falan diyosunuz. arkadaşlar onu biz diyoruz kendi aramızda ki ankara kampüsüne yetişmek için o. kampüs şu an diğer üniversitelerden kat kat daha iyi ve üstün özelliklere sahip. ODTÜ nün açtığı kampüsü diğer üniversitelerle karşılaştırmak bile hata olur..
08 Tem 2006 01:23
0
Yani anketinizin adı şu olmalı:
"ŞAMPİYON BELLİ, 2. KİM?"
08 Tem 2006 01:37
0
Başka bir yazımdan şu kısmı alıntı yapıyorum:
Kıbrıstaki diğer üniversitelerle karşılaştırmaya gelince: Bu kimsenin haddine bile düşmez. burası ODTÜ. kalitesi 7 cihana nam salmış bir üniversiteden bahsediyoruz. yüzlerce milyon dolarlık yatırımla yapılmış yapay bir cennet havasında. değil Türkiyenin en iyisi, dünyanın en iyi kampüslerinden biri olmak için tasarlanmış bir yer. Hem kıbrıstaki herhangi bir üniversiteden mezun olman senin iş bulmana bile yetmeyecektir, hatta diplomanı gördüklerinde belki kapılar yüzüne bile kapanacaktır ama ODTÜ sana zirveyi sunar... sırf bu bile buraya gelmeye değer.
08 Tem 2006 01:53
0
ben girnede öğrenciydim girneden biliyorum amaç eğitim değil miletincebini boşaltmak..diğerlerini bilmem ama girneyi tavsiye etmiyorum..
08 Tem 2006 11:57
0
..
08 Tem 2006 18:31
0
kampus olarak digerleri kadar iyi olmayabilir ama eğitim ve çevre olarak ukü...
10 Tem 2006 17:13
0
hehe. UKÜ nün ODTÜ den iyi eğitim verdiğini öğrendiğim iyi oldu. siz yakında oxford'u da kendinize bağlarsınız.... :))))
10 Tem 2006 23:18
0
ARKADAŞLAR KIBRIS ONCELIKLE SON TERCIHINIZ OLSUN EGER GELMEYIDE YA DA SON SANSIM OLARAK DUSUNUYOSANIZ GELEBILECEGINIZ ILERIYE DONUK OLARRAK SAGLAM ADIMLAR ATAN TEK UNIVERSITE VAR TEMSILCILER ONLARCA YALAN SOYLUYORLAR OGRENCIYI CEKMEK ICIN KIBRIS ÇÖLÜ ANDIRIYOR SICAKTAN GECLERI UYUYAMIYORSUN EGITIMINE GELINCE KIBRIS UNIVİ YINE TEK GECIYORUM SADECE GELECEK ARKADASLARA DEGIL DIGER UNIVERSITELERDEKI ARKADASLARDA GELIP GOREBILIR YURTLAR KIBRISTAKI UNIVLERIN EN IYI YURTLARI TEKRAR UNIVERSITEYI TERCIH EDECEK OLSAM KIBRIS UNIVERSITESINI TERCIH EDERDIM GELINCE COK COK BUYUK HAYAL KIRIKLIGINA UGRAYACAKSINIZ BUNDAN EMIN OLUN ILERIYE DONUK SES GETIRECEK TEK UNIVERSITENIN KIBRIS UNIVERSITESI OLDUGUNA INANIYORUM SADECE 4 YIL VERIYORUM 4 YILDA TURKIYEDE DAHI SAYILI UNIVERSITELER ARASINA GIRECEK HEM GELISMISLIGIYLE KALITESIYLE HEMDE DIPLOMASIYLA... KARAR SIZIN...
17 Tem 2006 12:57
0
bu yazı HINCAL ULUÇUn kendi köşesinden alınmıştır.Hiç bir değişikliğe uğramadan sizlere ulaştırıyorum.TARİH.27/05/2005
[b][u]Kıbrıslı gençlerle mutlu saatler.. [/u][/b]
[b]Colony Otel'de ılık duş ve iki saat kestirme, Şato Lambusa'daki kâbus gecesinden kalan yorgunluğu atmama yetti.. Telefon.. Ertan Birinci.. Hıncal'ın Hızır'ı.. Lobide bekliyor.. Girne Amerikan Üniversitesi (GAU kısa adı.. Ben de öyle diyeceğim bundan böyle) hocaları ile öğle yemeği.. Kent dışında Legends adlı bir restoran.. Okula aitmiş.. Bayıldım.. Enfes öğle yemeğinin ardından, kahveleri bir başka yerde, gene okula ait Doors adlı deniz kenarında bir güzel tesiste içtik.. Sonra ver elini üniversite kampusu..
Beni hemen içeri, rektörlük makamına almak istediler.. "İzin verin burada kalayım" dedim..
Çünkü, bahçe bahçe değil, cennet.. Gülizar!.. Gül Bahçesi.. Gül en sevdiğim çiçektir, rengarenk ve burma burma görüntüsü, enfes kokusu ile.. Nasıl yüzlerce gül fidanı sarmış etrafı.. Arasında gençler.. Birlikte olmaya doyamadığım gençler.. Pırıl pırıl bir hava.. Ne işim var içerde.. Kıbrıs'a ayak bastığımdan beri içerdeyim zaten..
GAU, Kıbrıs'taki beş üniversiteden biri.. 2005 Bahar Şenlikleri ile 20'nci yılını kutluyor..
250 bin nüfuslu adada 5 üniversite çok görünüyor.. Ama üniversite eğitimi adanın yaşam kaynaklarından biri.. Turizm.. Kumarhane ve Eğitim..
20 binin üstünde öğrencisi olan Doğu Akdeniz Üniversitesi yanında 7000öğrencisi ile GAU küçük sayılabilir.. Değil.. GAU, uluslararası bir üniversite..
GAU'dan mezun oldunuz mu, iki diploma birden alıyorsunuz. İkincisi Kuzey Virgina Üniversitesi.. Amerika..
GAU, Alma Ata Kazakistan, GAU Londra, GAU Karaçi, GAU Bişkek, Kırgızistan, GAU Pune, Hindistan Kampusları açıldı, açılıyor..
Müthiş bir okul.. İmkânları müthiş bir okul.. Fazlası için merakınız varsa, bilgisayarda tıklayın:
www.gau.edu.tr e-mail adresi de şöyle: gau@gau.edu.tr
Benim gençlerle sohbetim üçte, salondaydı.. Kıbrıs'ta reytingimiz hâlâ yerinde.. Salon ufak gelmiş, açık havaya taşımışlar.. Ve de gençler güneşin altında kızarmasın diye saatini kaydırmışlar..
Saat 16.30'da o gül bahçesinin göbeğinde sohbetimiz, bitmesini hiç istemediğimiz sohbetimiz başladı. Sorular en istemediğim konudan spordan, futboldan geliyor genelde.. Ne yapalım.. Kader utansın.. Şaka.. Harika keyifli bir sohbet oldu..
Bu arada öğrendim ki, Bahar Şenlikleri'nde bir gece evvel Miss Gau seçimi varmış.. Ondan da evvel defile.. Bir gece sonra popstar gibi GAUStar yarışması.. Deniz Seki konseri.. Biz bu gece ne yapacağız?..
GAU Halı Sahası açılıyormuş.. GAU Hocaları ile Kıbrıs basını açılış maçı yapacakmış. Onun başlama vuruşunu yapacakmışım..
Vay hainler vay!.. Nerde GAUStar.. Nerde Miss Gau?.. Nerde bu kıllı bacaklı şişko göbekler..
Alacağınız olsun.. Bakın seneye beni davet ederseniz, önce festival programını yollayacaksınız.. Programımı ben kendim yapacağım..
En son ödül töreni yapıldı. Öğrenciler Haşmet ile beni, Yılın En Başarılı Spor Yorumcusu, Kenan Onuk'u En Başarılı Spor Yapımcı ve Sunucusu, 90 Dakika'yı da En Başarılı Spor Programı seçmişler..
Kenan ile Haşmet her zaman olduğu gibi kaytarınca, dört ödülü de ben yüklendim getirdim..
Ağırdı yüküm.. İçinde binlerce GAU öğrencisinin alkışı olan 4 plaketi taşımak kolay mı?..[/b][/u]
17 Tem 2006 12:22
0
şampiyon belli demiştim, ikinci kim?

ODTÜ KKK ile yarışabilmek kıbrıstaki hiçbir üniversitenin haddine bile düşmez.. ODTÜ den bahsediyoruz, yedi cihana nam salmışbir üniversite, türkiyenin en iyisi avrupanın da iyileri arasında. böyle bir üniversitenin kendini geliştirmek için kurduğu kampüse dil uzatmak bu ülkenin yaptığı yatırımlara dil uzatmak olur, kenidini ona denk tutabilmekte fazla böbürlenmek olur..

kampüs: avrupanın en iyi kampüsü olmak için yapılan bir kampüs. 100milyonlarca dolar harcanarak yapılan biyer. teknolojinin, mimarinin son noktası kullanılarak yapılmış. içinde bulunan öğrenci ve eğitim görevlilerin en iyi şekilde hizmet alması için tasarlanmış nitelikli ve üstün bi kampüs. sanırım karşıdan görmek bile insanların hayran kalmasına yetecektir, üstelik tamamlanmadığı halde.

yurtlar: tam bir residance havasında, buraya gelirken bu kadar rahat etceğimi düşünmüyodum. başka üniversitelerin yurtlarını gördüm. kimi çingene mahallesi gibi balkonlara çamaşır asmış, kiminin internet bağlantısı ulaşmıyo odalara doğru düzgün.. kiminde öğrenciler yurt bulamıyo kalcak, banklarda yatıyo sokakta. ama odtü kkk ayrı tabiki, hiçbir sorun yaşamadığımız gibi herşeyin de en fazlası var. her odada ayrı klima, gelişmiş bir internet bağlantısı, lüks konforlu ve kullanışlı odalar, bulaşıklarımızı bile istersek temizlikçi kadın yıkıyor, dahası ne..

eğitim: ODTÜ senatosu onaylayıp ankara kampüsündeki en iyi hocalarını yolladıktan sonra ona da söyleyecek birşey yok.

geleceği mi: kıbrıstaki bir çok üniversitenin diploması işe yaramazken. hep en son tercih olarak görülürken hatta bir işe başvurduğunuzda kapıların yüzünüze kapanmasına sebep olurken; ODTÜ size zirveyi sunar...

şimdi siz bırakın en iyisini de ikinci kimmiş onu düşünedurun..
17 Tem 2006 13:38
0
..... ya arkadaşlar odtü kkk'den kim ne zaman mezun oldu....
ne zaman mezunları bir şirkette görev aldı.... ya ben bilmiomm 8O 8O 8O
17 Tem 2006 20:22
0
[quote="cilemiss"]..... ya arkadaşlar odtü kkk'den kim ne zaman mezun oldu....
ne zaman mezunları bir şirkette görev aldı.... ya ben bilmiomm 8O 8O 8O[/quote]

bilmeyenler için açıklamada bulunayım:
ODTÜ KKK henüz mezun vermedi. mezun verdiği zaman iyi bir iş edinme garantisi ODTÜ kariyer planlama merkezi tarafından veriliyor. bu merkez türkiyenin büyük ve köklü şirketleri tarafından yoğun talep almakta olup kısa zaman içinde ODTÜ mezunu olan kişinin istediği niteliklerde iş bumasını sağlayabiliyor.
17 Tem 2006 21:00
0
....hıımm sen orda okuyosun galiba 8O 8O 8O
17 Tem 2006 21:10
0
[quote="cilemiss"]....hıımm sen orda okuyosun galiba 8O 8O 8O[/quote]

nerden anladın? :D çok mu belli ediyorum?
17 Tem 2006 21:32
0
çok savunuyosunn... :roll: :roll: :roll:
17 Tem 2006 21:39
0
e ama savunmam gerekiyor. insanlar sadece kendi okullarını övmek için okullarının bizimkinden daha iyi olduğunu ilan edebiliyor. bu da çok yersiz bişey. tamam okullarınız iyi olabilir. kıbrısa gelmeden önce benim de ön yargım vardı oradaki okullar hakkında, ama sonradan öğrendim ki oradaki okullar türkiyedeki okullardan çok daha kaliteli, mesela doğu akdeniz üniversitesinin boğaziçi, odtü, itü ve anadolu üniversitesi ile ilk 5 in içinde olduğu söyleniyor. bu gerçekten de açık aslında çünkü bunların dışında pek kaliteli bir okul yok türkiye içinde. ama gelip kendininkinden üstün okullara kafa tutmak çok çocukça.
17 Tem 2006 21:05
0
Merhaba delikanlı benim çocuğun puanı EA-2 den 289 tercih kitapçığına baktığımda ODTÜ KIBRIS'ın işletme (başarı burslu) bölümünün geçen yıl 272 puan ve %52 ile aldığını gördüm bu kadar düşük olmasının sebebini anlıyamadım.Çünkü başarı bursunda eğitim ücreti dışında yurt ta bedava bu konuda bilgin varmı.Birde orada yeme içme işi nasıl hallediliyor fiyatlar nedir.Tşk.
25 Tem 2006 14:07
0
YARDIM EDİN AMCAYAAAA!!!! :roll: :roll: :roll:
25 Tem 2006 19:33
0
cevabı özelden yolladım zaten :)
25 Tem 2006 23:57
0
arkadaşlar odtü gbi dünya devi bi üniversite oradayken hangi üniversitenin en iyi olduğu konusunu tartışmak kimsenin haddine bile düşmez... :wink:
07 Ağu 2006 12:40
0
[quote="mehmet kürşat yılmaz"]arkadaşlar odtü gbi dünya devi bi üniversite oradayken hangi üniversitenin en iyi olduğu konusunu tartışmak kimsenin haddine bile düşmez... :wink:[/quote]

ODTÜ kktc unv'si tr deki odtü nün imajına saplanmış kendini odtülü görmek için yırtınan ancak ve ancak yetenekleri puanları zekası vesaire odtü'ye girmeye yetmeyen öğrenci modelini yeşil yeşil dolarlar eurolarla odtü'lü etiketine katmak için kurulan okuldur..

odtü kktc kesinlikle ve kesinlikle tr odtü'nün sosylist ve aydın öğrenci kitlesinin hiç bir görüşünü yansıtmaz. tartışmasız tr odtü türkiyenin en iyi ınv'lerinden birisidir ancak yeni kurulmuş daha el kadar kampüsüyle en az gelişmiş şehirlerden birinde portakal bahçelerine nazır mezun vermemiş kalitesini ıspatlamamış akademik başarı göstermemiş henüz orada bir okul var uzakta bile denecek kadar bilinmeyen bir okul için arkadaşların bu kadar özverili övgüleri çok komik..

acele etmeyiniz belki gerçekten en iyi okulu olur Odtü adanın.. ama önümüzdeki uzun yıllar içinde değil.. :wink:
08 Ağu 2006 14:34
0
bak arkadasım bi defa odtü kktc nin eğitim kalitesi odtü senatosu tarafından garanti altına alınmıştır bunun yanında şunu belirtmek isterimki buradea eğitim veren hocalar tamamen odtünün ankara kampüsünde eğitim vermeye hak kazanacak kriterlere sahip öğretim görevlileridir öğrencilerin kalitewsine gelince bir defa türkiyedeki çarpık eğitim anlayışınjını ürünü olan öğrenci seçme sınavı ne biröğrencinin zeka seviyesini belirleyebilecek bi sınav sistemidir nede üniversitede göstereceği başarıyı belirlemede bize yardımcı olabilir.bunun yanında odtünün kktc kampüsü kendi başına özerk bi yapıya sahip bir okul değildir (odtü nün bi kampüsüdür)ve odtü kalitesinde bir okul milyonlarca dolar yatırım yaptığı kendi adını taşıyan bi kampüsün verdiği eğitim kalitesini garanti altına alamayacak kadarda aciz değildir tabiki sen kendi sosyalist düşünce kalıplarına göre (ki senin bu görüşlerini tüm odtülü öğrencilere atfetmende başka bir yanlış) bi okulun ücretli oluşunun verdiği eğitimin zayıflığına delalet ettiğini düşünüyosun bu kesinlikle yanlış bi bakış açısıdır çünkü şu an türkiyenin en kaliteli eğitimini verdiği tartışmasız bi gerçek olan bilkent üniversiteside ücretle eğitim veren bi vakıf üniversitesidir . :?
08 Ağu 2006 16:46
0
[quote="mehmet kürşat yılmaz"]bak arkadasım bi defa odtü kktc nin eğitim kalitesi odtü senatosu tarafından garanti altına alınmıştır bunun yanında şunu belirtmek isterimki buradea eğitim veren hocalar tamamen odtünün ankara kampüsünde eğitim vermeye hak kazanacak kriterlere sahip öğretim görevlileridir öğrencilerin kalitewsine gelince bir defa türkiyedeki çarpık eğitim anlayışınjını ürünü olan öğrenci seçme sınavı ne biröğrencinin zeka seviyesini belirleyebilecek bi sınav sistemidir nede üniversitede göstereceği başarıyı belirlemede bize yardımcı olabilir.bunun yanında odtünün kktc kampüsü kendi başına özerk bi yapıya sahip bir okul değildir (odtü nün bi kampüsüdür)ve odtü kalitesinde bir okul milyonlarca dolar yatırım yaptığı kendi adını taşıyan bi kampüsün verdiği eğitim kalitesini garanti altına alamayacak kadarda aciz değildir tabiki sen kendi sosyalist düşünce kalıplarına göre (ki senin bu görüşlerini tüm odtülü öğrencilere atfetmende başka bir yanlış) bi okulun ücretli oluşunun verdiği eğitimin zayıflığına delalet ettiğini düşünüyosun bu kesinlikle yanlış bi bakış açısıdır çünkü şu an türkiyenin en kaliteli eğitimini verdiği tartışmasız bi gerçek olan bilkent üniversiteside ücretle eğitim veren bi vakıf üniversitesidir . :?[/quote]

Arkadaşım bir önceki konuda odtu kk yazacağını ve bura hakkında bilgi istediğini yazmışsın...Ne çabuk bilgi edindin...Sanki oraada okuyormuş gibi...:):)
09 Ağu 2006 11:13
0
[quote="manicdepresif"][quote="mehmet kürşat yılmaz"]arkadaşlar odtü gbi dünya devi bi üniversite oradayken hangi üniversitenin en iyi olduğu konusunu tartışmak kimsenin haddine bile düşmez... :wink:[/quote]

ODTÜ kktc unv'si tr deki odtü nün imajına saplanmış kendini odtülü görmek için yırtınan ancak ve ancak yetenekleri puanları zekası vesaire odtü'ye girmeye yetmeyen öğrenci modelini yeşil yeşil dolarlar eurolarla odtü'lü etiketine katmak için kurulan okuldur..Çok aydın bir insan olarak yaptığın genellemeler ile mağara zihniyetine geri dönmüş bulunuyorsun. Yaptığın yorumlarla o okulda okuyan insanları aşağılıyorsun. Üniversite sınavının bir zeka göstergesi olmadığı günümüzün eğitim sisteminde taktığın at gözlükleriyle bir çok zeki, kapasite insanı harcıyorsun. Tabiki devam edebilirsin sonuçta kimse seni ve senin gibi düşünenleri takmayacaktır. Bir üniversiteye girmek değil bitirmek önemlidir. Ayrıca bence odtü kkk nın puanları baya yüksek ve kapasiteli öğrencileri de barındırıyor. Ayrıca yeşil yeşil dolarlar vs diyerek gene orda okuyan herkesi burslu çatısı altında topluyorsun. Neyse elim yoruldu :) Bence biraz değiştir zihniyetini yada kendini camdan at .
10 Ağu 2006 13:36
0
EN AZ KÖTÜSÜ DAÜ...
11 Ağu 2006 17:22
0
he genelemelerde devam edin eksik bilgileriniz le. En iyisi odtü hadi bakalım
11 Ağu 2006 18:15
0
ege uni en iyisi :) genetik muhendisligi binasın arka tarafı tam cennet ;) universitenın kız ve erkek gures takımları karısık olarak antreman yapıyolar :D
19 Ağu 2006 11:35
0
www.doktorlarsitesi.net
Herkesi bekliyoruz mükemmel bir paylaşım ortamı...
23 Ağu 2006 12:19
0
BUnun CEVABI COK ACIK VE NETTTT ARKADASIM ben uküde okuyorum ama GERCEKCI OLALIM EN IYI UNIVERSITE SU AN DAÜ VE ODTUDE COKK GUZEL KALITE DIYORLAR AMA YERI COK KOTU CARSIYA BILE GITMEK ISTESEN NERDEN BAKSAN 1 SAATIN GECER
VE TAKSI ILE GITSEN EN AZ 50 MILYONUN GIDER YANI DAU EN IYISI DERİM
09 Eyl 2006 17:28
0
bence şimdilik d.a.ü ama ileride odtu olacağına eminim sonuçta yeni kurulan bi ünivrtsite bide sitede bazı arklar puanı etmeyip kendili odtülü felan göstermek isiyormuş demiş yalan yanlış konusma burda insanlarıda farklı yönlendirme bence öyle bi amaç olsaydı 320 puanla odtu kkk inşaat deyil odtü gıda jeoloji yazardı eğer öyle bi takıntısı varsa ayrıca ank odtude 330 puanla kapattı sonuç olarak çok da fark yok ankla demii.
Bu arada e üksek puanların genlinin odtu kkk olduğunu unutmayalımm.
10 Eyl 2006 00:29
0
dau tabi.
13 Eyl 2006 10:54
0
Arkadaşlar 1 kilo demir mi daha pahalıdır yoksa 1 kilo altın mı. Bence bunu tartışmak kıbrıstaki okulların farkını tartışmakla eşdeğer zırvalıkta. Kıbrıstaki herhangi bir üniversiteyle Odtü yü karşılaştırmak çok saçma kaçıyor.
19 Eyl 2006 21:05
0
kıbrısta br kilo demir daha pahalıdır.kıbrıstır çünkü orası:D
22 Eyl 2006 03:26
0
[quote="DAU-KIBRIS"]kıbrısta br kilo demir daha pahalıdır.kıbrıstır çünkü orası:D[/quote]

İşte zihniyetiniz de bu. Bilmiyorum kendi kendinizi avundurmak sizi mutlu mu ediyor. Siyaha beyaz; kötyüye iyi diyebilecek kadar şartlamışsınız artık kendinizi. 'Hıı hı tamam öyle olsun' diyim bari ne yapim. Sen nasıl mutlu hissedeceksen kendini, öyle yap. Bir kilo demire bir kilo altından daha fazla değer ver. Mutlu ol yeter..
22 Eyl 2006 12:45
0
[quote="t-spirit"][quote="DAU-KIBRIS"]kıbrısta br kilo demir daha pahalıdır.kıbrıstır çünkü orası:D[/quote]

İşte zihniyetiniz de bu. Bilmiyorum kendi kendinizi avundurmak sizi mutlu mu ediyor. Siyaha beyaz; kötyüye iyi diyebilecek kadar şartlamışsınız artık kendinizi. 'Hıı hı tamam öyle olsun' diyim bari ne yapim. Sen nasıl mutlu hissedeceksen kendini, öyle yap. Bir kilo demire bir kilo altından daha fazla değer ver. Mutlu ol yeter..[/quote]

haaaaaaaa!!! 8O
19 Oca 2007 02:09
0
arkadaşlar ben yakındoğu da okudum,ama objektif olarak düşünürsek daü en iyisi,haa odtü mü? iğrenç biryerde kurmuşlar üniversiteyi yeri çok kötü daü yü geçmesi için 40 fırın ekmek yemesi lazım daha.Yakındoğu üniversitesi ukü den daha iyi..gaü ve laü ye üniversite diyen varsa tartışalım.
26 Oca 2007 14:42
0
[quote="coskundan"]arkadaşlar ben yakındoğu da okudum,ama objektif olarak düşünürsek daü en iyisi,haa odtü mü? iğrenç biryerde kurmuşlar üniversiteyi yeri çok kötü daü yü geçmesi için 40 fırın ekmek yemesi lazım daha.Yakındoğu üniversitesi ukü den daha iyi..gaü ve laü ye üniversite diyen varsa tartışalım.[/quote]

Off şu yazıyı okurken o kadar sinirlendim ki. En iyisi sen bir daha oku çünkü mantıklı bir analiz yeteneğinden baya bir yoksunsun bu zeka seviyenle hangi mesleği başarıyla yerine getireceksin o da biraz şüpheli. Dau yü geçmek ne demek ne anlamda geçmek? eğitim anlamında mı? sosyal yaşam mı bi sürü ıvırı zıvırı var bunun. Ayrıca siz ne yorum yaparsanız yapın, sosyal , kültürel yaşam olmasa da odtü adadaki en iyi eğitim veren devlet üniversitesidir bunu her a.ıdan savunabilirim ve verdiğiniz bütün tezleri de çürütebilirim bu yeterlimi? Bu gereksiz tartışmalardan da bıktım usandım.

AYrıca bir okulun kalitesi değil sizin ordan edindiğiniz birikim asıl önemlidir. Ama görüyorumki burdaki bazı arkadaşlar okuduğu okullardan nefret etmelerine rağmen kendilerini tatmin etmek için başka okulları kötülüyolar eleştiriyolar ilk önce kendilerine baksınlar.
26 Oca 2007 14:16
0
TABİİKİ SUATIN, TÜKKANN :D
26 Oca 2007 15:08
0
staticx kendini ankara odtü öğrencisi sananlardansın heralde gerçekle yüzleş senin zeka sevyen odtü'ye yetmedi güzelyurtdaki o şirin kasabadaki minyatür üniversite ye yetti..ha unutmadan diplomanda kıbrıs da okuduğun belirtilecek havaya girme.. Sen şimdi odtü'nün eğitim standartlarının kıbrıs ta uygulandığını mı sanıyorsun, çok gülünçsün..
26 Oca 2007 15:28
0
Kıbrıs otdu luler siz akıllı olsanız burda univ okuyan diger arkadasları kucumsemessiniz. Artistler. bende Yakın dogu dayım.. Siz kimsiniz ki odtunun yan sanayisini kazanıp ydu daü lefke gau yu kucumsuyonuz. colde kurulmus universiteniz var. yeni kuruldu die puanınız tuttu geldiniz hasta etmeyin adamı.

Kıbrısın su an en iyi universitesi : Dogu Akdeniz univ ama su an sorunları ve borcları cok.. öğrenci kalitesi vardı simdi nijeryalılarla doldurdu

2.guzel univ. ydu yakın dogu univ 5 sene icinde daüyü gecer cunku fazla buyuyo, kıbrısın ilk gokdelen alısveris merkezini yapacak suat paşa. girne yoluna.. :))

3.sü Gaü-Lefke-Ukü valla 3ünüde gezdim, yavas yavas iyi isler yapıyorlar..
saygılar..

Tecrubem : Dogu akdenizle baslayan hayatım daha iyi bolum die yakın doguya dustu, kıbrısta gezip gormedigim en ufak bir yer kalmadı , her gun avare avare yollarda geziyorum. Aama derslerim de cok iyi:)) bende inanamiyorum.. neyse byes
26 Oca 2007 20:32
0
[quote="t-spirit"][quote="DAU-KIBRIS"]kıbrısta br kilo demir daha pahalıdır.kıbrıstır çünkü orası:D[/quote]

İşte zihniyetiniz de bu. Bilmiyorum kendi kendinizi avundurmak sizi mutlu mu ediyor. Siyaha beyaz; kötyüye iyi diyebilecek kadar şartlamışsınız artık kendinizi. 'Hıı hı tamam öyle olsun' diyim bari ne yapim. Sen nasıl mutlu hissedeceksen kendini, öyle yap. Bir kilo demire bir kilo altından daha fazla değer ver. Mutlu ol yeter..[/quote]

biz maddiyata önem vermeyen insanlarız :) kıbrıs odtü rezilliğin daniskası hani gitmesem ya da orda okuyn arkadasım olmasa :D neyse ben mutluyum sende öyle olursan sorun kalmaz ;) daü nün yanına kimse yaklaşamaz onu geçeçecsınız. sosyal hayat ve öğrenci bakımından en ıyısı bizim okul. öğretmenlerde öyle.

ha keltoş suat geçebilir bak o konuda bişey dıyemıyorum, daü kadar kötü yönetilen üni yok kardesım. suat babada para cok:D iyi sövüşlüyo gencleri :lol:
10 Şub 2007 12:07
0
[quote="DAU-KIBRIS"][quote="t-spirit"][quote="DAU-KIBRIS"]kıbrısta br kilo demir daha pahalıdır.kıbrıstır çünkü orası:D[/quote]

İşte zihniyetiniz de bu. Bilmiyorum kendi kendinizi avundurmak sizi mutlu mu ediyor. Siyaha beyaz; kötyüye iyi diyebilecek kadar şartlamışsınız artık kendinizi. 'Hıı hı tamam öyle olsun' diyim bari ne yapim. Sen nasıl mutlu hissedeceksen kendini, öyle yap. Bir kilo demire bir kilo altından daha fazla değer ver. Mutlu ol yeter..[/quote]

biz maddiyata önem vermeyen insanlarız :) kıbrıs odtü rezilliğin daniskası hani gitmesem ya da orda okuyn arkadasım olmasa :D neyse ben mutluyum sende öyle olursan sorun kalmaz ;) daü nün yanına kimse yaklaşamaz onu geçeçecsınız. sosyal hayat ve öğrenci bakımından en ıyısı bizim okul. öğretmenlerde öyle.

ha keltoş suat geçebilir bak o konuda bişey dıyemıyorum, daü kadar kötü yönetilen üni yok kardesım. suat babada para cok:D iyi sövüşlüyo gencleri :lol:[/quote]

gecemes die kayide yok, duzgun bir yoneticilikle ydu daü yü gecer ama bunu ben göremem :D belki torunlarım, daü son 2 senedir kötüymus nijeryalıdan gecilmiyormus, hep kara insanlar varmıs, yönetim bozuklugu yasıyor anlasılan .. ayrıca biz sövüşlenen gencler caresizlikten burdaız, tembellikten deil, ben sahsen lise ek puanımı 9.9 aldım normal duz liseler 70-100 arası alıyor, yani 60 soru fark var aramızda..

bu da bizim anavatanımızın gerzekligi, en iyi kıbrıslı dogmak varmıs, 2kere ikiyi carpmayı bilemeyen adamlar gordum bilg muhend okuyordu, ek kontejanlarıda var tr ünüvsitelerinde, bir okula girmek kolay, dunya onlara guzel.. ;)

tabi hepsi oledir diyemeyis, neyse..
byes
10 Şub 2007 14:15
0
evet odtü yeni kuruldu evet odtü dağın başında ama zaten değer yargılarımız farklı dağın başında olmak sizin için kötü neden? çünkü dağın başından night clublara barlara gitmek kızlarla ortamlara akmak zor! dağında başında olmak bizim için iyi neden? çünkü biz dağın başında oturup ders çalışıyoruz e-kütüphaneyle odtüye yıllarını vermiş proflarla tartışıp kendimizi geliştirebiliyoruz! gelin kampusu görün! o dağın başından çıkmamıza gerek yok çünkü lemar var iş bankası var postane var 34mps hızında internet var kütüphane var sıcak suyumuz var ısınma problemimiz yok umumi banyomuz yok merkezi klimamız var her odanın banyosu var puanlara gelince düşük puanla gelenler sene sonuna gelmeden bavulunu valizini topladı göçtü bu çöl dediğiniz çorak topraklardan ayrıca biz çöl diye ağlamıyoruz gidip ağaç dikiyoruz! odtü ormanını aynı ankarada olduğu gibi biz de yapıyoruz çünkü biz odtü öğrencisiyiz biz yıkıcı değil yapıcıyız söylenmiyoruz çalışıp çabalayıp bişeyleri değiştirmeye çalışıyoruz EVET daü kıbrıstaki en köklü üniversite iyi bir üniversite kötü diyen yok diğer üniler de mutlaka iyidir mutlaka onların da eğitimleri öğretimleri iyidir ama gelin doğruyu söyleyelim odtüyle kıyaslamayalım tamam odtü şuan yeni yeni yapılanıyor ama unutmayınız ki bir üniversitenin 2 senede bu kadar büyük bi oluşum gerçekleştirmesi zaten zor bi işti ve işin ilginç yanı bunu tüm ünilerden daha kısa zamanda başardı! puanı yetmedi de kıbrısı yazdı diye değil! arkadaşlarım diğer ünilerde okuyan arkadaşlarım sizlere söylüyorum odtü bu kampusu kendi isteğiyle açmadı! TC ve KKTC geldi dedi ki ekonomik ve askeri strateji gereği bir TC ünisi istiyoruz kıbrısta açar mısınız ? diye sordu odtü de başım üstüne dedi devlet destekli kıbrıstaki tek TC ünisi odtüyü açtı! standartları aynı, aynı hocalar, aynı sınavları aynı anda yapıyor ankarayla! ha evet burdaki zeka kapasitesi ankaradan düşük olablir zaten ortalamayı düşüren arkadaşlar da az önce de dediğim gibi valizini topladı gitti ammaaa düşük puanla gelmiş olsa da çalışma başarma azmi olan arkadaşlar ve bnm gibi iyi puanla burslu gelmiş arkadaşlar başarımızı sürdürmeye çalışıyoruz! neden bir fırsatı değerlendirmeyelim ki? diyor ki odtü gelin madem ankarayı tutturamadınız buyrun yiyosa kıbrısta yapın burda da ankarayla aynı yiyosa yapın diyo bizde geliyoruz diyor ki tamam yiyo biz yaparız össde yapamadık ama yine de odtüde okurum ben o zor dersleri yaparım ben inglizce! sabahlara kadar çalışıp çabalayıp yaparım ben dioruz it gibi çalışır gerekirse ankaraya yatay geçerim dioruz diğer üniler de keşke aynı standartlarda olsa da beraber başarsak kıbrısı bir eğitim adası yapsak teknolojik ve ekonomik yönden kalkındırsak! ve ayrıca şunu da belirtmek isterim ki forumda bi başlık açılsa hemen konu odtüye kayıyor meyveli ağaç taşlanabilir! demek ki birşeyler var ortada diğer üniler kötü demiyorum ama odtü sadece bir adım önde diorum ha evet olablir belki de daülü bi arkadaşım bnm giremediğim bi işe girecektir belki de kendini çok iyi yetiştirip SPKya girecektir belli mi olur? ama odtü ana dili ingilizce olmadan mezun etmez odtü 2. 3. bi dil vermeden mezun etmez odtü adama gerekli donanım olmadan mezun olma hakkı tanımaz adama! mat dersini 11 defa da alırsın ama mezun olamazsın ha odtü kıbrıs da aynı mı ? evet aynı neden ? çünkü aynı hocalar aynı kitap aynı sınav aynı derslik sen de bi sınawdan AA alabilrsin ankaradaki öğrenci de! sen de FFle kalabilirsin ankaradaki öğrenci de! herşey anıyken aynı eğitim varken nasıl olur da odtü kıbrıs ankaradan farklı olablir? yapamayan yetmeyen okulu bitiremez zaten! odtü, öğrencilerin standartlarına inmez inmiyor da zaten! kıbrısta da aynı bu! bilakis öğrenciyi kendi standartlarına çeker haa eğer öğrenci çıkamıyorsa o kaliteye hadi kardeşim al tasdiknameni git yoluna der! ki diyor hem ankarada hem kıbrısta hocalrımız uçakla ankaraya gidip gidip geliyor yada 1-2 sene kıbrısa geliyor sonra onların yerine ankara odtüden başkalrı geliyor tabi ki yeniyiz tabi ki daü kadar ydü kadar hatta laü kadar ukü kadar gaü kadar oturmadık ama devletin sağladığı milyon dolarlar sayesinde hızla geliyoruz ve şimdiden her açıdan diğer ünileri katlıycak kapasiteye sahibiz bize paralı gelen arkadaşların verdiği paralar harcadığı elektriği karşılamaz !buranın parası TC'den çıkıyor! kıbrıs karanlığa gömüldüğünde odtü kkkda ışıklar sönmez tepedeyiz ama tepeden bakmıyoruz doğruya doğru konuşuyoruz bakınız iddia ediyorum dua etsin diğer üniler de bizim puanlar fırlasın yoksa o düşük puanlarla insanlar odtüden başka yeri seçmez ama bizim puanlar yükselirse herkes gelemez zaten deminden beri diyorum düşük puanla gelen arkadaşların çoğuna yazık oluyor yapamadan gidiyorlar senelerine yazuık oluyor adam odtü varken üstelik yurt ücretleri o kaliteye rağmen bu kadar düşükken o kadar imkan varken ankarayla aynı standartları vaat ediyorken neden diğer ünileri seçsin dua edin de bizim puanlar yükselsin yoksa elini sallayan girecek sonra da paşa paşa geri dönecek ama yükselirse sadece yapabilecek öğrenciler gelecek ve diğer ünilere de kendi kalitelerinde öğrenciler gidecek (kötü manada demiyorum) uzun uzun tartışabilirim buyrun kampusumuzu gezmek isteyen diğer ünilerdeki arkadaşlar gelmek isteyen varsa gelsin gezelim beraber tanışalım birbirimize destek verelim bizim eksiğimizi onlardan öğrenelim onların eksiklerini de biz tamamlayalım gelip misafirim olmak isteyen arkadaşlar özelden bana ulaşabilir umarım herkes mezun olduğunda hakkettiği yere gelir

Edit: Lan kaç yıl sonra baktım da çok yazım yanlışı yapmışım konuşur gibi yazmışım hızlı yazmışım belli.. siz de dinler gibi okuyun o zaman :D:D
11 Şub 2007 23:33
0
ya bu deweyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin.sen deveyi gütmek isteyenlerdensin heralde,haklısın aslında dağın başında ve yansanayi odtü de okumak,ve de kıbrısta okumak insanı yorar hatta bitirir ama sen böyle dewam et yoksa geçmez 5 sene.sende haklısın azizim.....Optimist ollll.
13 Şub 2007 14:01
0
ya hocam ben kampusta herşey var diorum çıkmama gerek yok diorum sen dağın başı diosun, ben ankarayla hocalar aynı sınawlar aynı diploma aynı kitaplar aynı müfredat aynı diorum sen yan sanayi odtü diosun artık yani ne diyim anlayış meselesi heralde...
13 Şub 2007 17:33
0
Allah gönlüne göre versin kardeşim ne deyiim ki.alan razı satan razı,senin gibiler kıbrısta okusada başarılı olur afganistanda okusada başarılı olur,ama odtü ankara'nın standartlarının kıbrısta uygulandığına inanmıyorum,birde diploman aynı olmayacak, kıbrıs kampüsü olduğu belirtilecek..hayatta başarılar..
15 Şub 2007 13:03
0
aga gidince (10 gün sonra) bi odtüye ugrucam ilk işim o olacak ne kadar cok gündemi teşkil etti bu forumda :roll: yaa bende dag başında 1-2 binadan oluşan biyer die duymuştum bi bakalım gercekten yazılanlar kadar varmı..
15 Şub 2007 18:26
0
[quote="coskundan"]staticx kendini ankara odtü öğrencisi sananlardansın heralde gerçekle yüzleş senin zeka sevyen odtü'ye yetmedi güzelyurtdaki o şirin kasabadaki minyatür üniversite ye yetti..ha unutmadan diplomanda kıbrıs da okuduğun belirtilecek havaya girme.. Sen şimdi odtü'nün eğitim standartlarının kıbrıs ta uygulandığını mı sanıyorsun, çok gülünçsün..[/quote]

Birazda senden bahsedelim sen nere okuyosun hangi bölümde okuyosun? senin zeka seviyen kaçlarda geziyor acaba. Boşuna düşünme hakikaten hiç bir zeka parıltısı göremiyorum yazılarında. Bir kere üniversite sınavından aldığım puan herhangi bir türkiye üniversitesinin aynı bölümünde okumama yeter de artar bile fakat ben sadece odtünin adı için bu okula geldim bilmem anlatabildim mi.?Ayrıca aldığım eğitim ise senin o çok savunduğun diğer kıbrıs üniversitelerinden kat ve kat iyi titre ve kendine gel. Diplomamda kıbrıs odtü yazması hiç ve hiç umrumda değil zira diploma mevzusunu ancak senin gibi küçük hayaller peşindeki insancıklar tartışır çünkü diplomalarınızın hiç bir yerde geçerliliği yok. Ben oldukça kaliteli ve hakettiği gibi bir eğitim aldığıma inanıyorum gerisi fasa fiso laf kalabalığıdır.
Bu mesajı oldukça sinirli bir şekilde yazdım o nedenle biraz abartmış olabilirim. :)
19 Şub 2007 11:58
0
staticx kardeşim ben senin yazılarını gülerek okuyorum çünkü çok gülünçsün,yazılarından anlaşılıyorki aşırı kompleksli birisin,optimist olmak da gerekli tabi yoksa geçmez 5 yıl dağın başında ve yan sanayi odtü'de, ha unutmadan beni eğlendirdiğin için teşekkürler.(not: mesajını okurken çok eğlendiğim için oldukça hafif yazmış olabilirim :D )
19 Şub 2007 14:57
0
[quote="coskundan"]staticx kardeşim ben senin yazılarını gülerek okuyorum çünkü çok gülünçsün,yazılarından anlaşılıyorki aşırı kompleksli birisin,optimist olmak da gerekli tabi yoksa geçmez 5 yıl dağın başında ve yan sanayi odtü'de, ha unutmadan beni eğlendirdiğin için teşekkürler.(not: mesajını okurken çok eğlendiğim için oldukça hafif yazmış olabilirim :D )[/quote]


staticx benim oda arkadaşım olur ve kendisi hiçte kompleksli biri değildir. Eğer komplexli olsaydı sizin üniversitelerinizin açıklarını yüzünüze vururdu, sizin bizim üniversitemize yaptığınız gibi. Nedense dağ başı falan filan diyip bir hafife alma havasına giriyorsun ama mantıksız kaçıyorsun. Dağın başı dediğin yer var ya; Avrupanın en iyi kampüslerinden biri. Bir sürü mimari ödüller almış. Şimdi sen o ödülleri de dağın başına vermişler dersin. Yan sanayi ODTÜ ne demek. Örneğin University of California 'Berkeley' kampüsüyle ünlü olmuş, peki şimdi 'Los Angeles'taki kampüsü yan sanayi mi oluyor? Aralarında hiç bir fark yok. İki kampüste (hatta diğer kampüsleride) dünyanın en iyi üniversitelerinden birinin 'kampüsleri' olarak biliniyor. Eğer dağ başı olsaydı üniversite açılmayacak bir yer olsaydı ODTÜ gelipte oraya kampüs açmazdı merak etme. Bu işler hiçte kolay değil, olmayacak birşey için kimse gelip yüz milyonlarca doları o dağbaşı dediğin yere harcamaz.
19 Şub 2007 15:47
0
[quote="coskundan"]staticx kardeşim ben senin yazılarını gülerek okuyorum çünkü çok gülünçsün,yazılarından anlaşılıyorki aşırı kompleksli birisin,optimist olmak da gerekli tabi yoksa geçmez 5 yıl dağın başında ve yan sanayi odtü'de, ha unutmadan beni eğlendirdiğin için teşekkürler.(not: mesajını okurken çok eğlendiğim için oldukça hafif yazmış olabilirim :D )[/quote]

Dikat edersen bu yazıyı sataşmalarına bir cevap niteliğinde kaleme aldım. Bir de bana kompleksli diyorsun. O kadar komplexs bir insansın ki sataşmadan duramıyorsun değil mi ? :)
19 Şub 2007 15:02
0
yaa bu yan sanayi odtülülerin hepsi komedyen gibi budefada t spiritin yazısına bayıldım :D süpersin yaaa :D ..cewap werecek bi hali bile yok yanii :D ne deyimkiii alakaya TIR lastiği :D..Toplu G . Z indiriminden yararlanıp gittiniz heralde kıbrısa.:D
19 Şub 2007 16:09
0
[quote="coskundan"]yaa bu yan sanayi odtülülerin hepsi komedyen gibi budefada t spiritin yazısına bayıldım :D süpersin yaaa :D ..cewap werecek bi hali bile yok yanii :D ne deyimkiii alakaya TIR lastiği :D..Toplu G . Z indiriminden yararlanıp gittiniz heralde kıbrısa.:D[/quote]


Seni aştı bence bu konular, evet haklısın anlamak için biraz bilgi birikimi gerekiyor o yazıyı. En azından bir kaç 'çok kampüslü üniversite' bilip, onların yapılarını inceleyip ondan sonra değerlendirmeye geçmen gerekiyor. Bayılacağından değilde cevap veremediğinden o tavırdasın bence. Boşver sen bizim üniversitelerimizle ilgilenme. Senin kendi üniversiten yok mu? Orada takıl.
19 Şub 2007 16:04
0
Bu konular beni çok aştı azizim :D okadar aştıki yazacak bi kelime bile bulamıyorum :D belki aklım beş karış havada olsa bende yazacak bişeyler bulabilir,size cewap verebilirdim :D ..Ben kim ODTÜ lülerle (yansanayi) tartışmak kim yaafff..çok kızdım kendime çoookk...:D
21 Şub 2007 13:22
0
[quote="coskundan"] aklım beş karış havada olsa [/quote]
Hımm..
Allahtan değil. Bi de olsa neler yapardı Allah bilir, o zaman daha da bi derin kurcalamaya çalışırdı bilmediği konuları ve daha saçma sözler ileri sürerdi :))
21 Şub 2007 13:44
0
yaa cewap yazzmayım diorum dayanamıyorum,şu verdiğin cewabı dikkatle bi okusan biraz aklını çalıştırsan (varsa) anlıyacanki kendi kendine hakaret ediosn.resmen aklının beş karış havada olduğunu kabul ediosn.allahım yaa.bidaa cewap yok sana :D jübileni yap iyi hazırlan :D
21 Şub 2007 15:13
0
Seninle laf kavgası mı yapıcam? Bir iki dedim ses çıkarmadım ama sen hala lafı uzatıp uzatıp duruyorsun. Muhattap alabileceğim birisi olduğunu düşünmüyorum. Düşüncelerinin basitliği, sözlerinin bayağılığı öyle gösteriyor. (Hala bu mesajı neden yazıyorum bende bilmiyorum. Belki de senden kurtulmak içindir.) Sıkıştığın yerde saçmalamanın ve laf ebeliği yapmanın uğraşı içindesin. Ne dediğin bile anlaşılmıyor. Benim yazdığım mesajları anlayamayıp cevap diye zırvalıyorsun. Halbuki senden bir cevap ta beklemiyorum. Benim yazdığımı daha bir kez düzgün okuyamadın şu konunun içinde, ona paralel olarakta daha bir kez mantıklı birşey yazamadın. Okuyamıyosun, değerlendiremiyorsun, yazamıyorsun; en azından sus ta bişeyi becer..
21 Şub 2007 16:27
0
aferin jübileye iyi hazırlanmışın :D ....daha önce söylediğim gibi cewap yok.. sende yazmazsan sewinirim ok.........
22 Şub 2007 14:16
0
[quote="coskundan"]yaa bu yan sanayi odtülülerin hepsi komedyen gibi budefada t spiritin yazısına bayıldım :D süpersin yaaa :D ..cewap werecek bi hali bile yok yanii :D ne deyimkiii alakaya TIR lastiği :D..Toplu G . Z indiriminden yararlanıp gittiniz heralde kıbrısa.:D[/quote]

:lol: :lol: :lol: koptumm yaaaa kkıhh kıh kıhh hacı tam bi cinayetsinn :lol:
23 Şub 2007 20:56
0
[quote="coskundan"]aferin jübileye iyi hazırlanmışın :D ....daha önce söylediğim gibi cewap yok.. sende yazmazsan sewinirim ok.........[/quote]

2 kere cevap yok demiş dayanamamış arkadaş. :)
28 Şub 2007 20:45
0
..
30 Mar 2007 13:30
0
[quote="dunhıll"][quote="coskundan"]yaa bu yan sanayi odtülülerin hepsi komedyen gibi budefada t spiritin yazısına bayıldım :D süpersin yaaa :D ..cewap werecek bi hali bile yok yanii :D ne deyimkiii alakaya TIR lastiği :D..Toplu G . Z indiriminden yararlanıp gittiniz heralde kıbrısa.:D[/quote]

:lol: :lol: :lol: koptumm yaaaa kkıhh kıh kıhh hacı tam bi cinayetsinn :lol:[/quote] Dunhill gerçekleri yazıorum kardeşim. UKÜ'yü görmeden ve araştırmadan kimse yazmasın aman haaa benden sülemesi üzülürsünüz :(
30 Mar 2007 16:21
0
çoskunn senın o yan sanayi dediğin adamlar burda ne zor şartlar altında okuyolar sen kımsın ezıkte ona buna yan sanayı diyosun işsiz haddini bil otur yerine.
31 Mar 2007 11:46
0
lan kokan,elalemin derdi sana mı girdi adam gibi konuş efendi ol,yaran varki gocunuyon,nerde kompleksli adam var beni buluyor yaa....
31 Mar 2007 14:02
0
Merhaba arkadaslar benım sorum Kıbrasta acılan ODTU kkk nın "ODTU nun ımajını ve taban puanlarını hangi yönde etkıleyecegıdır. Bunun yanında bir de ODTU mezunlar dernegının bakıs acısı nasıl olacaktır.
16 Haz 2007 23:55
0
[quote="metuankara"]Merhaba arkadaslar benım sorum Kıbrasta acılan ODTU kkk nın "ODTU nun ımajını ve taban puanlarını hangi yönde etkıleyecegıdır. Bunun yanında bir de ODTU mezunlar dernegının bakıs acısı nasıl olacaktır.[/quote]

odtü kıbrısıni ana kampüsün imajını nasıl etkileyeceği pek çok açıdan tartışılabilir. bana göre, imaj konsuunda anakara kampüsünü fazla etkileyeceğini sanmıyorum. şunu söylemekte fayda var bu kampüs daha yeni açıldı ve bir çok eksiklikleri var. geçen yılı ele almassak ondan önceki yılında burssuz bölümlerini bili 335 puanla dolduran bir kampüs bu. geçen yıl kontenjan değişiklikleriyle bir karışıklık yaşandı ve bazı burslu kontenjanlar puansız bile kapandı ama bu tablo ilerki yıllarda değişecektir ve puan meselesi çözülecektir. Bu esnada şunu dikkatinizi çekmek istiyorum. odtü kıbrısın öğrenci profili belki ankara kampüsününki kadar kaliteli olmasa bile yine de türkiyedeki bir çok üniversiteden daha kaliteli bir öğrenci profiline sahiptir diye düşünüyorum. aralarında boş, haybeci tipler olsa bile seçilim sürecinde bu insanlar elenmektedirler yani yine hak eden bu diplomayı almaktadır. bu açıdan da apra ile diploma satışı gibi bir eleştirinin tutarsız ve haksız olduğunu düşünmekteyim. Diğer odtü mezunlarının bakış açısına gelince bu konuda fikir yürütebilecek ben değilim ama herhalde okula negatif yaklaşsalar bile bir dışlamanın olacağını düşünmüyorum. kısacası bu okulda okuyan, benim de dahil olduğum bir çok öğrencinin temel amacı odtü isminden çok odtü eğitimini almak ve kendini geliştirebilmek. paralı parasız tartışılır ama bence bu kampüs gereklidir.
21 Haz 2007 10:04
0
Arkadaşlar merhaba. kktc odtü ingilizce bölümü ile ilgiili bilgiye ihtiyacım var. Yardımcı olacak arkadaşlar lütfen. Muhtemelen çocuğumu göndermeyi düşünüyorum. İlginize teşekkürler.

Coşkun, Mersin

RanDom_tryst@hotmail.com
26 Haz 2007 17:15
0
arkadaslar galıba bn arastırmadan tercıh yaptıgım ıcın heralde yanlıs yaptım cnku bn lefke avrupa yı tercıh ettım bu hayatımın yanlısmı yaaa pekı orda dogu akdenıze gecıs var mı bılgısı olanlara sorulurrr ne dıosunuzzz
12 Ağu 2007 10:06
0
Geçi yaparsın ya ama hazırlığı okuduktan sonra. Bişi olmaz ya yazmışsın artık ki zaten öle çokta kötü bi üni değil Lefke.
14 Ağu 2007 15:45
0
yyaa tercıhler acıklandı lefke tuttu sımdı bu kadar kotu yorumlardan sora gıtmesem daha ii yanı okul yok ii deıl ole bole dıosunuz valla guzel bı sekılde soruyorumm sence oraya gıtmektense hıc gtmıyım mı yanı bı daha hazırlanım belkı baska bı yer tutar dıe mı dusunmeye baslımm ama lutfennnnn cvpp....................
16 Ağu 2007 23:05
0
slm...öncelikle lefkeye gelmişsin hoşgeldin benim lefkede 3. senem..kötü yorumları her üniversite için alırsın...haklısın bizim üniversiteyi çok kötülerler ama üniversite geçen yıllara göre çok gelişti ve büyüdü.kesinlikle kayıt yaptırmama,bir sene daha deneme gibi şeyler düşünme.bak benim adresim skywalker737_800@msn.com elimden geldiğince yardımcı olurum...
21 Ağu 2007 19:36
0
herkes kendi okulunu ön plana çıkarma derdinde bunedir abi yaaa??? :evil: :evil: :evil:
22 Ağu 2007 17:36
0
[quote=guraybukan]Geçi yaparsın ya ama hazırlığı okuduktan sonra. Bişi olmaz ya yazmışsın artık ki zaten öle çokta kötü bi üni değil Lefke.[/quote]

yersen lupen :lol: :lol:
23 Ağu 2007 22:28
0
BENCE ODTÜ KKK
06 Eyl 2007 23:16
0
dogu akdeniz dısında hepsi yalan
07 Eyl 2007 08:00
0
[quote=MATÜR]BENCE ODTÜ KKK[/quote]


[quote=rhcp]dogu akdeniz dısında hepsi yalan[/quote]


ikinizde görmediğiniz içinde bulunmadıgınız yerler hakkında bu kadar kesın konusmayın.. hele bı gıdın burayı unutmazsanız mesaj yazarsınız.
07 Eyl 2007 12:11
0
her kafadan bi ses çıkıyo arkadaşlar..benim kıbrısta çok okuyan arkadaşlarım war.insanın niyeti önemli olan..başka şeyler için de oraya giden we umduklarını bulamayan arkadaşlar war...tabiki herkesin kendi üniversitesi iidir...her yerde olduğu gibi o üniversitelerde de beğenilmeyen yönler çok olacak...
08 Eyl 2007 12:36
0
bence ydü daü den daha iyi tıp fak.eczacılık fak.diş hek fak.denizcilik fak.arge araştırm merekzi 17,00 ögrenci ydü lü olmak ayrıcalıktır...
03 Ağu 2008 19:32
0
tabıkıde lefke avrupa sakınlıgıyle manzarasıyla 1 numara kıbrısta egıtım her yerde aynı objektıf olmak gerekırse oddunun bıraz zormuss
07 Ağu 2008 01:42
0
Tabiiki herkes kendi okuduğu üniversitenin en iyisi olduğunu iddaa ediyor arkadaşlar ama ben mümkün olduğuncaa objektif davranmaya çalışacam eğitim, konaklama, kendini geliştirebilme adına en iyi üniversitlerden biri Uluslararasi Kıbrıs Universitesi bence. Ben okuldaki yurtlarta kalıyorum her odada internet bağlantısı var ve sorunsuz çalışıyor okul içersinde her türlü ihtiyacı karşılayacak yerler mevcut (kuaför, market, internet salonu, banka vb) ayrıca UKU bağlı bulunduğu Levent şirketler grubu sayesinde çok kolay staj yapma imkanına sahip olursunuz.
19 Ağu 2008 13:19
0
ÇÜMKÜ SAHİBİ ÇOOOOOOOOOOK ZENGİN MİŞ.
19 Ağu 2008 17:15
0
SELAM bende doğu akdenizi bu sene kazandım inşaat mühendisliği araştırmalarıma göre en iyisi daü inşallahta öyledir:::::
21 Ağu 2008 16:55
0
girne amerikan ya da uluslar arası kıbrısa iyi diyenlere şaşıyorum gerçekten:D ya iyiyi bilmiyorsunuz ya da ayırt edemiyorsunuz..kıbrıstaki en iyi okul doğu akdeniz..ama yakın doğu da ondan sonraki ve ilerde hepsini geçicek olan iyi bir üniversite..para sıkıntınız yoksa kıbrıs okumak için ideal..
22 Ağu 2008 23:25
0
Tabii ki Uluslararası Kıbrıs Uni'si diyorum. Ben 3 senedir bu okuldayım ve eğitimin kalitesinden, hocalarımızın ilgisinden çoookk memnunumm.. Kampüs yaşamıma gelince, yurt binaları ile dersliklerimiz yakın olduğundan dolayı gidiş gelişlerimiz sorun olmuyoo.. Sosyal yaşama gelince, herkes kendi ortamını kendisi hazırlar..
28 Ağu 2008 15:11
0
[quote=benek13]Tabii ki Uluslararası Kıbrıs Uni'si diyorum. Ben 3 senedir bu okuldayım ve eğitimin kalitesinden, hocalarımızın ilgisinden çoookk memnunumm.. Kampüs yaşamıma gelince, yurt binaları ile dersliklerimiz yakın olduğundan dolayı gidiş gelişlerimiz sorun olmuyoo.. Sosyal yaşama gelince, herkes kendi ortamını kendisi hazırlar..[/quote]


Diline saglik arkadasim ben de UKU secenlerdenim ve hic de pisman degilimmmm :D
04 Eyl 2008 11:24
0
Yasasin UKÜ !!!! ben de UKÜ'luyum ve memnunum dedigimde tepki alıyorum. Memnun olan tek ben değilmişim. Arkadaşlar UKÜ'ye ve Kıbrıs'a hangi niyetle geldiğiniz onemlidir. Okumak ve iyi bir eğitim almak isteyenleri UKÜ'ye davet ediyorum.
04 Eyl 2008 12:50
0
Bama göre kıbrıstaki en iyi universite uluslararası kıbrıs universitesi egitim kalitesi en yuksek universite kıbrısta ogretim elemanlarinin bu kadar yardimci oldugu baska bir universite oldugununa inanmiyorum ayrica yurtlarda kalmaya karar verirseniz çok dogru bir karar verirsiniz cunku yurlar ile derslikler biribirine cok yakın ortam ders calismak icin cok uygun yine aynı şeyi soyleycem ama adadaki en ii universite uku
12 Eyl 2008 16:39
0
[quote=envercan84]Bama göre kıbrıstaki en iyi universite uluslararası kıbrıs universitesi egitim kalitesi en yuksek universite kıbrısta ogretim elemanlarinin bu kadar yardimci oldugu baska bir universite oldugununa inanmiyorum ayrica yurtlarda kalmaya karar verirseniz çok dogru bir karar verirsiniz cunku yurlar ile derslikler biribirine cok yakın ortam ders calismak icin cok uygun yine aynı şeyi soyleycem ama [b]adadaki en ii universite uku[/b][/quote]

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


ukü iyi diyenlerin hepsı züğürt tesllesı yapıyor :D

daü ve yakın doğu en ıyısı daü forever...

(ben eski bi daülüyüm bu arada=)
14 Eyl 2008 04:26
0
Arkadaslarr bos yere tartisiyorsnunz. .. Kibrsita en kaliteli egitimi veren universite uluslararasi kibris universitesi. okuldaki ogrenci sayisi 3500 civarı sizinde tahmin edeceginiz gibi derslerde ogrenci sayisi fazla olmuyoo ogretim gorevlilerine ulasmak cok kolay oluyorrr zaten hocalr ogrencilere cok yardimci oluyor. yine soyluyorum adada en kalitekli ve ciddi egitimi veren universite kesinlikle uku
18 Eyl 2008 16:07
0
arkadaslar bence hulya hakli bos yere tartisiyorsunuz. ben de UKU diyorum. ve hocalarin ogrencilere yardimici olmasi konusunda da katiliyorum. bi sorun oldugunda rahatlikla istedigin hocayi ulasabiliyosun.


[quote=hulya85]Arkadaslarr bos yere tartisiyorsnunz. .. Kibrsita en kaliteli egitimi veren universite uluslararasi kibris universitesi. okuldaki ogrenci sayisi 3500 civarı sizinde tahmin edeceginiz gibi derslerde ogrenci sayisi fazla olmuyoo ogretim gorevlilerine ulasmak cok kolay oluyorrr zaten hocalr ogrencilere cok yardimci oluyor. yine soyluyorum adada en kalitekli ve ciddi egitimi veren universite kesinlikle uku[/quote]
19 Eyl 2008 15:10
0
tabii ki UKU diyorum. okulumuzdan bu kadar memnun olmamiz niye herkesi bu kadar rahatsiz ediyo ki.. memnunuz kardesim biz okumaya geldik. ve iyi egitim de aliyoruzz..
19 Eyl 2008 15:46
0
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


3500 kişi 17000 bin kişiden daha ıyı bılıyor. çunku 3500 kişi çok zeki 17000 daülü aptal. ukü dekiler iyi eğitim isterken daü dekiler kötü eğitim almak istiyorlar. o kadar saçma konuşuyorunuz kı.

daü ukü yü verilen eğitim kalitesi, sunduğu olanaklar, bulunduğu konum, öğretim üyesi kalitesi ve öğrncinin sosyalleşmesi açısından 5000 e katlar. ukü çölün ortasına kondurulmuş bildiğin lise. balka birşey degıl . pekı oraya gıdenler nıye bu kadar goklere cıkarıyolr kontenjan dolduramıyan bu okulumsuyu. çünkü kimse gıttıgı okula kötu demez. bu yaz butun ızmır sokaklarında ukü reklamları vardı. bir ayagını opmemısler ogrencının bzıe gelın dıye. abuk sabuk baarjı gecenlere %50 burs verıyoalrdı 1-2 yıl evvel hala verılıyormu o %50 burs bılmıyorum 8)

ben hazırn ayında ordaydım gene ukü bildiğin ukü lise gıbı bısey. gazımagusadakı namık kemal lıessı ukü den buyuk yahu :D
22 Eyl 2008 05:11
0
işte herkes senin gibi düşünse vay memleketin haline...yok ukü lise gibiymiş yok şöylemiş yok bölemiş...yav güzel kardeşim benim bu sene 4. senem olacak okulla ilgili bir kuşkum yok..okul ufak olabilir çölün ortasında da olabilir bu beni ilgilendirmezz ki ben aldığım eğitime bakarım sen verilen eğitimi okul büyüklüğüyle kıyaslarsan bir daha düşün derim.. daü de okuyan arkadaşlarımızda var onları da gördük ne diyorlar eğitiminiz hakkında..oradan mezun iki akrabam da var onları da gördümm merak etmeyinn..sen okumaya mı geliyon şov yapmaya mı zaten özelde okuyorsun o bir handikap alacağım eğitimle bu açığı kapatmak zorundayım bu benim düşüncem tabi herkes farklı amaçlarla gelebilir......
22 Eyl 2008 11:02
0
[quote=t-spirit]Başka bir yazımdan şu kısmı alıntı yapıyorum:
Kıbrıstaki diğer üniversitelerle karşılaştırmaya gelince: Bu kimsenin haddine bile düşmez. burası ODTÜ. kalitesi 7 cihana nam salmış bir üniversiteden bahsediyoruz. yüzlerce milyon dolarlık yatırımla yapılmış yapay bir cennet havasında. değil Türkiyenin en iyisi, dünyanın en iyi kampüslerinden biri olmak için tasarlanmış bir yer. Hem kıbrıstaki herhangi bir üniversiteden mezun olman senin iş bulmana bile yetmeyecektir, hatta diplomanı gördüklerinde belki kapılar yüzüne bile kapanacaktır ama ODTÜ sana zirveyi sunar... sırf bu bile buraya gelmeye değer.[/quote] sana bisi diyimi sen accaip havadan ucmusun kardesim :)dünya üniversiteler sıralamasında su an 500 lerde odtü ve bilkent daha önde bi kere sunu bil !! istersende linkleri atim kendin bak http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=80234 ;) ayrıca 7 cihan bilir dedigin üniv.teyi suan bizim okuldaki ingiliz arkadaslarım bile bilmez ;) senin 7 cihana nam salmıs dedin okullar oxford , harvard , cambridge , california ,MIT v.b. üniler gelir ;) , kendini ankara kampüsünde hissetme tr de dedin gibi cok ii bi okulsundur ama tr de orda ankra fen lisesi mezunuda var istanbul fen lisesi mezunu ve notlarda can egrisi var yhani sen oraa gitsen okuyabilceni mi sanıosun :) mrk etme sende kıbrıs kampüsü oldugun icin bu begenmedigin sınıfın icinde yer alıcaksın adam itü bogazici bilkent marmara dokuz eylül v.s duruken seni sırf ismin odtü diye almaz cünkü aslında odtü Kıbrıs oldugunu bi sekilde bilir ;) ;) ayrıca orda aldıgın egitimide cook yükseklere cıkarmana gerek yok bugun daü gau ydu ukü lau gibi okullardan seni katlıcak pek cok adam cıkar ;) Kıbrısın en ii üniv. Dogu Akdeniz Üniversitesi dir... http://www.emu.edu.tr/newsletter/ekim0708/1401dau.htm Dünya sıralamasında daü kktc den tek bu kadar üst sıralarda bulunan üniversite ve ayrıca yıldız teknik katü istanbul üniv koc üniv gibi okullarıda gecmis ;) daha sonra Ydu gelir... sonra Gau Uku ve lau ;) sana bi link atarım dudan ucuklar ;) dau lü bi ögrenci bu cocuk haberlerede cıktı ;)
23 Eyl 2008 03:33
0
tartışılmaz yakın doğu...
23 Eyl 2008 04:54
0
yaaaaaa sız manyak mısınız acaba kktc de en ıyısı tabıkı odtu herkes kendı derdınde yok yakındogu yok akdenız yok gırne onları gecte bı odtu kkk bakın :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
28 Eyl 2008 13:58
0
evt evt kesinlikle ismine bakabilrsinz arkadaslar :D odtü kktc gercektende deisik bi isimmis baqtım :D
29 Eyl 2008 19:48
0
bence en iyisi lefke avrupa
04 Eki 2008 18:47
0
odtü diyorum adamlar 2 senede koskoca bişehir yapmışlar helal olsun
26 Eki 2008 21:40
0
6 = 0 diyorum.... siz kavaga devam edin...
07 Ara 2008 11:50
0
wayy bee bu konu tam 4 yıldır tartışılıyor.ilk yorum yapanlar belki mezun olmuştur bile:)bende 2005 te geldim buraya(geldiğim güne lanet olsun) üküde bilg. müh okuyorum ama bu dönem yakın doğu ya geçmeyi düşünüyorum acaba iyi mi ederim geçiş yapanlar falan varsa yardımcı olabilirler mi mümkünse_??
17 Oca 2009 06:06
0
[quote=neu_economist]yakın doğu kıbrısın en fazla olanaklarına sahip okulu olduğundan dolayı ,
en büyük okuldur bu kadar basit...
www.neu.edu.tr
inanmıyorsanız bakabilirsiniz:)[/quote]

Yakın doğumu en fazla olanaklara sahip :) güldürme beni bi kere ortam yok ögrenci oldugunu anlayamıyosun ile haa bu arada :D Doğu akdeniz üniversitesi diger kıbrıs ünilerinin hazırlıgını kabul etmiyor başta neden kabul etmiyo diye baya şaşırmıştım ama bigün işletme dersinde bizim okulun duvarına bi yakın dogulunun nera east universty yazdıgını görünce çok güldüm ve anladım ya arkadasım benimde orda okuyan arkadaslarım var yapma etme :) ne imkanı var ? adam hazırlıgı yata kalka gecti bnm hazırlık 3. seviyedeki arkadasımdan eksik bilgisi var :) kıbrıs bi kere güzel bi yer degil kimsenin hayal ettigi gibi ama birazcıkta olsa eziyeti dindirmek istiyosa ögrenci bence Doğu Akdeniz Üniversitesine gelsin okul fiyatı digerlerine göre pahalı olabilir ama evler ve yurtlar daha ucuz ayrıca itü de magusa ya kurulucak eh itü ve daü aynı yerde olunca gerisni siz düşünün saygılar... haa bide gaü ukü ve laü lüler sizden ricamda kalite olarak kendinizi doğu akdeniz ve yakın doğuyla karşılaştımayın yanlış bilgi vermeyin gelicek olan arkadaşlara falan ...
17 Şub 2009 15:37
0
Arkadaşlar merhabalar;Ben sizlere kendi üniversitem ve akabinde kıbrıstaki diğer üniversiteler hakkında bildiklerimi anlatamaya çalışcam..
Ayrıca herhangi bir sorusu olan arkadaşlara da yardımcı olmaya çalışırım...

Girne Amerikan Üniversitesi Bilgisayar Ve Öğretim Teknoljileri Öğretmenliği okuyorum. Kıbrısta yani Girnede ilk senemi geçirdim hazırlık bölümünü sorunsuz bir şekilde bitirdim şimdi fakülteye başlayacağım.

Giresundan Kıbrısa tek başıma geldim ilk defa ve Kıbrısa daha önce hiç gelmemiştim. Bi cesaret ailemlede gelmek istemedim çünkü en fazla 1 hafta yanımda olabileceklerdi ondan sonra zaten hep tektim bunun için herşeyle kendim baş etmeyi öğrenmeliydim onun için tek geldim. Her neyse.. Uçağa da ilk defa bindim sorunsuzca indik sonra havaalanında bizi bekleyen elinde GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ tabelası olan görevliler bizi aldılar ilk önce bize kıbrıs hattı yani KKTC TURKCELL hattı verdiler 20 lira karşılığında hemen hattımızı taktık sonrada ailemizi yani türkiyeyi rahatca aradık.100 kontur 5 liradır bu arada. Daha sonra bizi Girneye yani kalcak olduğumuz okul yurduna gitmek üzere okulun servisine götürdüler bavulumuzu yerleştirdik daha sonra diğer öğrencileride bekleyip LEFKOŞA ERCAN HAVAALANINDAN Girneye götürdüler..Eğer taksiyle gitcek olsaydım 70 lira vermek zorundaydım.Onların ayrıntısınıda anlatacağım.

1 saatlik yolun ardından okulun yurduna geldik. eğer ki arkadaş seçiminizi yapmamışsanız daha önceden yani tanış birisi yoksa kalabileceğiniz artık şansınıza kim düşerse o öğrenciyle beraber kalıorsunuz 2 kişilik odalarda.bütün odalar 2 kişiliktir.ve elektrik su parası yurt ücretine dahildir. neyse odamıza çıktık arkadaşımla yerleştik ettik odamızda gayet güzeldi görünce beğendik. ama karnımız açtı napcaktık su yok yemek yok sabahtan beri açız. hemen resepsiona indik bize yurdun içinde marketin ve yemekhanenin olduğunu sölediler o işide hallettik. Yemek ücreti 6 liradır.Yani yurdum hakkında ilk izlenimlerim güzel oldu ters giden hiç birşey olmadı.
oraya gittiğinizde okullar hemen açılmaz açılsa bile dersler hemen başlamaz yani gezmeye ortalığı incelemeye çarşıya inmeye doya doya gezmeye nerden baksanız 1 haftanız olur.Yurt çarşıya 6-7 km uzaklıktadır okula ise kstirmeden 1 km uzaklıktadır. Ayrıca belli saatlerde okul servisleri ile her yere ücretsiz ulaşım sağlanmaktadır. Eğer çarşıay gitmek için servisi kullanmayacaksanız taksi ücreti çarşıya 10 lira civarındadır ama yola kadar yürüyüp dolmuşa binmek isterseniz adam başı 2 liradır.

Gelelim okulaaa.. Evet okula gidersiniz ilk gün heycanlı heycanlı sınav vardır. Hazırlık bölümünü atlama yani yeterlilik sınavı. bu sınavda belli bi notu alan öğrenciler hazırlık bölümünü atlarlar. hazırlık bölümü 3 kurdan oluşur. level A level B level C bu sınavda aldığınız puana göre o kurdan başlarsınız ki bu sınavda gayet basittir. Örneğin ben fazla takmadığım için sınavı bitirmeden çoğu öğrencinin yaptığı gibi yarım bırakıp çıkmıştım.halbuki geçilmicek bir sınav değil biraz gayret gerektirio. okulun 2. veya 3. günü o snavdan naptığınız belli olur ve panolara asılır ona göre sınıfınıza yada fakültenize gidersiniz... okulun ilk zamanları gözlemle geçer zaten bi öğrencinin yeni olduğu her halinden belli olur.ARKADAŞLAR AMAN HA DİYORUM SAKIN BAZI ARKADAŞLARIN İNTERNETTE YAZDIĞI KIBRIS CEHENNEMDİR VB YAZILARA İNANMAYIN. YOK OKUL BERBATTIR ÖLEDİR BÖLEDİR SOSYAL DEĞİLDİR FALAN BUNLAR HEP BELKİ BİRAZ AĞIR OLACAK AMA ASOSYAL İNSANLARIN YAZDIĞI YANİ HAYATTAN SAÇMA SAPAN BEKLENTİLERİ OLAN SADECE OKUMAK İÇİN OKUYAN İNSANLARIN YAZDIKLARI ŞEYLERDİR. KİMSE SİZİ ORAYA ZORLA YOLLAMIYO. MADEM ÖLE DÜŞÜNÜOLAR ADAM GİBİ DERS ÇALIŞIP TÜRKİYEDE ÜNİVERSİTEYE GİDEBİLSİNLER. UNUTMAYIN Kİ HERKES ÜNİVERSİTE OKUYOR BİTİREBİLİYOR ÖNEMLİ OLAN İNSANIN KENDİNİ GELİŞTİREBİLMESİ DİĞERLERİNDEN BİR FARKININ OLABİLMESİ.. VE BUNUN İÇİNDE BENDE DİYORUM SOSYAL OLUN İNANIN SOSYAL OLMAYA O KADAR ÇOK ŞEY VARKİ YETERKİ İSTEYİN BÜTÜN İMKANLAR AYAĞINIZIN ALTINDA.OKULDAN EVE EVDEN OKULA GİTMEYİN..


Gelelim belli başlı konulara...

İnternet: Aylık paket 29 liradır. Ayrıca üniversite yurtlarının ücretsiz internetleri de vardır ama birazz yavaştır.

Telefon: KKTC Turkcell ve KKTC TELSİM vardır. 100 Kontür 5 liradır. Her ikisininde kampanyaları vardır. Türkiyeyle konuşma açısından büyük bi indirim olmasada mesaj açısından bedavaya kadar bile kampanyalar vardır örneğin her yöne 3000 sms gibi..Ayrıca 100 kntre türkiyeyle 6-7 dakika civarı konuşulabilir. Eğer telekomun kartlarından arama yaparsanız ankisörlerden onlar daha uygundur tavsiye edilebilir.

Market: Ürünler çok fazlada fark olmasada biraz daha Türkiyeye göre pahalıdır. ama araştırılırsa herşeyin ucuzu bulunur. örneğin askeriyenin marketleri veya ordu pazarı denilen marketler Türkiyeden bile ucuzdur. Açıkcası market yönünden pek pahalı değildir.

Benzin: En son 1.8o liraydı.yani çok ucuz.

Taksi:Yurttan çarşıya yani 10 km civarı mesafeye 10 liradır.

Tüp: 20 lira.

Ev kiraları:3+1 evler 350-400 sterlin civarındandır. Ev bulma problemi hiç yoktur. Yok ev bulunmuor falan diyen arkadaşlar kör galiba her yer ev hatta sıfır ev. Örneğin ben yeni eve çıktım 4+1 4 kişi.çift banyo havuzlu falan sıfır bir ev full eşyalı. adam başı 300 liraya geliyor kiramız.tabi daha uygun evlerde bulunur ama eski olur herkesin şansı yaver gitmeyebilir.


Yeme içme: Öğrencinin en büyük sıkıntısı budur hatta bütün para yemeğe gider. okulda yemek en az 6 liradır. saat 16:00 dan sonra 4 liraya düşer tabi eğer kalırsa yersiniz. okul içinde fast food tarzı yerler vardır. ordada en ortalama 7 lira civarındadır gayet lükstür.
Eğer Girne merkezde bi döner yemek isterseniz 5 liradır. Ayrıca evlere servis dürüm pizza tarzı şeylerde mevcuttur. Bi adana dürüm 5 liradır yanında 1 ayranla.

Eğlence ve gece hayatı: Girne Kıbrısta eğlencenin merkezidir. Her yer disco bardır. Sokaklar geceleri gündüzlerden daha kalabalıktır. Uygun fiyata eğlenilebilir eğer isterseniz ama ucuk yerler daha çoğunluktadır.


Şimdilik benim aklıma gelenler bunlar daha fazla şeylerde yazacağım aklıma geldikçe.


Benim size tavsiyem Kıbrısta öğrenci olduğunuzun farkına varabilemek için kim ne sölerse sölesin Girne Amerikan Üniversitesini seçin.Bütün sorularıııza cevap verebilirim arkadaşlar. Ayrıca taksici, dürümcü her ne gelirse aklınıza hepsinin telefon numarasını adresini pm olarak atabilirim size.Her türlü yardımcı olabilirim size elimden geldiğince.
21 Tem 2009 01:15
0
TEK KELİMEYLE DAÜ...
19 Ağu 2009 00:53
0
kıbrstaki üniverisitelerin eğitimyle türkiyedekileri kıyaslamak dogru olmaz tabii:)..tabii ki eğitim açısından türkiye kat kat öndeee..yök hiçbi şeiklde denklik fln da vermiyr kıbrıs ünisinden alınan diplomayla...haa maddi durumu ii olup da kıbrsta okumak isteyen öğrencilerin YAKIN DOGU'yu .seçmesini tavsiye ederim..dogu akdenizdi bu eskiden ama artık kendine bile yetemen bi unı oldu..o yuzden yakın dogu en iisi..
24 Ağu 2009 02:50
0
kesinlikle ama kesinlikle GAÜ değil
25 Eyl 2009 16:40
0
tabiki Türkiyedeki üniversitelerle kıyazslamak zaten olmaz ama kıbrısdakileri kıyaslayınca tek kelimeyle daü ilk sırayı gaü de son sırayı alır
03 Eki 2009 04:18
0
kıbrısın te anassının amına çakayım
10 Eki 2009 22:32
0
arkadaşlar bience kıbrısta iyi ünüversütelerden biride UKÜ.niye diye sorarsanız ki büyük ihtimal soracaksınız UKÜ başarılı örencisine sahip çıkıyor.%50 ve %100 imkanlar saglıyor.hocalarıda duydugum kadarı ile iyi.YDÜ de dibloman 4.00 olursa %50 burs kazanıyon oda zor.
24 Ara 2009 17:48
0
kesinlikle ve kesinlikle yakındoğu DEĞİLL! :!: çünkü bu okul her anlamda ticari kaygı taşımaktadır ve bu sorunuda öğrencileri sömürerek gidermeye çalışır :) yani sürekli yolunursnz e hadi o kadar para akıtmaya karşılık birşeyler bulmaya çalışırsz ama o da yokk.öyle ahım şahım görünüp eğitimde kalite beklemyin..yeni açılmş-yeni binalarla göz boyanır yok şurdan burdan hocalar geliyormş..iyi de o hoca bile sizi tınmıyo ki..bi defa bu okulda final sınavı öncesinde öğrenci işlerinden okula borcunuz olmadığına dair bir belge edinmek zorundasınız yoksa sınava giremezsiniz..sağlık parası,sosyal aktivite vs. gibi adı binbir çeşit şeye para ödersiniz,kondüsyon için sağlk merkezine gidersiniz kayıt için yine bi 80milyon bayılırsınz.olimpk havuzdan da tabiki bi ödeme yapmadan faydalanamazsz..
peki bizim bu okulda bi halt ettiğimz yokk bu sosyal aktivite neyin nesi diye sorarsınz.."o parada okul servisleri için"derler..o da size şöyle söylenmiştr en başta yakındoğu servisleri ücretsizdr ki yalan..
27 Oca 2010 02:08
0

BEYLER ULUSLARARASI TİCARET AÇISINDAN GİRNE AMERİKAN MI ? YOKSA DOĞU AKDENİZ Mİ DAHA İYİ ? 

17 Şub 2014 16:16
0

YIL 2015 ,TERCİH DÖNEMİ VE YİNE HANGİ KIBRIS ÜİVERSİTESİ,çok kararsız kaldık,kız kardeşim,sırası 150000,türkiye  olmuyor,elektrik elektronik müh. istiyor

09 Tem 2015 09:29
Giriş yapmamışsınız, lütfen giriş yapınız.