Ney öğrenmek için ne kadar zaman ayırmalıyım? Ne kadar sürede ney öğrenirim? Ney için kurs tavsiyeniz var mı?

Ney öğrenmek için ne kadar zaman ayırmalıyım? Ne kadar sürede ney öğrenirim? Ney için kurs tavsiyeniz var mı?

ney hakkında acil!!!
arkadaşlar istanbulda okuyorum..uzun süredir ney kursuna başlamayı düşünüyodum aslında..ama sürekli erteliyom..bu aralar hemen bi atak yapmam lazım..biraz araştırdım ..ney kursları ney fiyatları falan ama...yine de tecrübeli arkadaşlardan bilgi edinmek isterim...ne kadar vakit ayırmam gerekiyo!
ne kadar sürede öğrenirim.?
ya da kurs tavsiyesi...
yardımci olursanız sevinirim....
15 Ara 2008 23:24

10 cevap

0
Fiyatlar konusunda bir bilgim yok ama ney zor bir enstrümandır usta. Ne kadar sürede öğreneceğin de ne kadar vakit ayırabileceğine bağlı. Düz bir borudan ses çıkarmak, üstelik de çıkardığın bu seslerin ahenk ile dans etmesi her babayiğidin harcı değidir açıkcası. Ayrıca müzik konusunda daha önce her hangi bir çalgı aleti kullanmış olman sana avantaj sağlar. Gerçekten öğrenmek istiyorsan vede müziğe karşı yeteneğin yoksa zor öğrenirsin. Belki de pes eder, kaybettiğin zaman yanarsın. Lakin zaten zamanın fazlaysa ve bu zamanı bişeylerle meşgul olarak geçirmek istiyorsan git derim. ;)
25 Ara 2008 03:33
0
sen ney çalıyo musun usta...ya benim vaktimin o kadar genişliğinden değil sonuçta tıp okuyom...ama merak sardım neye ve öğrenmek istiyom..sonuçta tam profesyonel manada çıkıp konser verecek de diilim...bi hobi olarak yürütemez miyim..ne kadar bi süreçte çalmayı öğrenebilirim ne kadar vakit ayırmam gerekiyo
27 Ara 2008 14:15
0
Bir hobi olarak elbetteki yürütebilirsin. Ben ney çalmıyorum başka enstrümanlar çalıyorum ama ney'in zor bi alet olduğunu biliyorum. Aslında bu iş heveste bitiyor birazda. Eğer çok yürekten istiyorsan yapabilirsin diye düşünüyorum. Hani vardır ya, müzik kulağı çok iyi derler. Müzik kulağın biraz iyiyse günde birer saat çalışman yeterlidir diye düşünüyorum. Harika bir sesi var. İnsan onu dinlerken huşu içinde kendinden geçiyor.

Kolay gelsin arkadaşım. İnşallah yaparsın. ;)
27 Ara 2008 21:24
0
inşaallah... ;) sağol yardımların için....
29 Ara 2008 10:04
0
merhaba ben 2003- 2004 den beri ney üflüyorum. çok istekli başlamıştım kursa ve neyi alıp eve geldiğim akşam ses çıkardım.şuan kursa gitmiyorum ama evde kendim ara ara çalışıyorum. ney i gerçekten sever ve ilgi gösterirsen emin ol başarırsın. günde 2 saat çalışman gerekebilir, nefes açma çalışmaları yaparsın. bizim kursa gelmiş ve 6 ay ses çıkaramayan birisi şuan yüzlerce eseri rahatlıkla üflüyor.
07 Oca 2009 21:06
0
:D yani kendi çabana bağlı bişi...kursa ne kadar devam ettin peki...
ya ben ney çalmayı gerçekten çok istiyorum ama her zaman iki saat ayıramayabilirim..normal zamanda tamam ama bi sınav döneminde en fazla yarım saat....tıp okuduğum için programım biraz yoğun her gün okuldayım...ya bazıları gözümü korkuttu o yüzden geciktim bile...yoksa bir aydır kursa gidiyo olcaktım...şimdi de sınavlar başlamak üzere..ancak sınavlardan sonra başlayabilirim...
galiba en zoru ses çıkarmakmış...
bi de hani ne kadar bi süreçte adam gibi çalmaya başlayabilirim????hani şu altı ayda ses çıkaramayan biri gibi :!: :!:
08 Oca 2009 09:00
0
ben kursa 3 sene gittim. şehir değiştirdiğim için kursu bırakmam zorunda kaldım. şuan bende 2 saat ney üflemiyorum üfleyemiyorum. dediğiniz gibi öğrenci olunca ve sınav haftasında zor oluyor. ne zaman notalara geçersiniz buda sizin gayretinize bağlı. sesi sabitleştirdikten sonra notaları çıkarmaya başlayabilir hatta en basitinden bir parça üfleyebilirsiniz. derim ki çevredekilerin ne söylediğini değil sizin içinizden geleni dikkate alın bu konuda ve finallerden sonra kursa başlayın. gerçekten isterseniz benim gibi ilk gün ses çıkarabilirsiniz.:)
08 Oca 2009 22:04
0
yani finalllerden sonra başlamayı düşünüyorum..zaten bi başlasam arkasının geleceğinden eminim.bugün başlarım yarın başlarım derken ucunu kaçırıyom..geçen bayram hatta ney almaya bile gitmiştim.adam hocanla görüş öyle al dedi, hala alcam ;)
..sınav olmadığı zaman her gün illaki en az bi yarım saat ayırırım...devam ettiririm artık..hatta ileride mesleğimle ilgili bile kullanmayı düşünüyom :D
teşekkür ederim yardımların için...sayende tekrar gayrete geldim :D
09 Oca 2009 14:10
0
rica ederim. inşallah bu hevesin ve gayretinde sönmeden başlayabilirsin kursa. evet ney i hocanla görüşüp al. çünkü sağ ve sol ney var. yani tutuş farklılığından dolayı en uygunu söyleyecektir sana. büyük ihtimalle ney çeşitlerinden kız ney adındakini almanı tavsiye eder. neysee bir sorun olursa elimden geleni yaparım. ;)
09 Oca 2009 14:38
0
sağol... ;)
başta kız ney biraz garip gelmişti ama(ne oluyoz falan demiştim) :D araştırınca bişiler öğrendim...
10 Oca 2009 17:37
Giriş yapmamışsınız, lütfen giriş yapınız.